Сайти

регіональних

прокуратур

 
15.05.2018

Прокуратурою Автономної Республіки Крим спільно з СБУ проводяться обшуки в редакції одного із інформаційних агентств (ФОТО)

     

У вівторок, 15 травня 2018 року, прокуратурою Автономної Республіки Крим спільно зі Службою безпеки України в рамках кримінального провадження за фактами розв’язання Російською Федерацією агресивної війни в інформаційній сфері щодо України та державної зради, проводяться обшуки в редакції і прес-центрі одного із інформаційних агентств, а також за адресами проживання осіб, які організовували та забезпечували його протиправну діяльність.

Слідством встановлено, що «Федеральное государственное унитарное предприятие «Международное информационное агентство «Россия сегодня», з метою проведення підривної діяльності проти України, у 2014 році без передбаченої Законом України «Про інформаційні агентства» державної реєстрації створило філію інформагентства в Україні, за допомогою якої протягом декількох років український медіа-простір наповнювався спотвореною інформацією про події в Україні, в тому числі всіляко виправдовувалась окупація півострову Крим Російською Федерацією.

За результатами проведених слідчих і негласних слідчих (розшукових) дій встановлено причетність громадян України до незаконної діяльності зазначених медіа ресурсів в Україні. Під час розслідування отримано докази того, що інформація, розміщена на вказаному інтернет-ресурсі, містить заклики, спрямовані на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості України, державній та інформаційній безпеці.

На даний час обшуки тривають, після їх завершення буде вирішено питання щодо затримання особи, яка безпосередньо керувала зазначеним інформаційним агентством та повідомлення про підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) КК України.

 

 

 

За матеріалами прес-служби прокуратури Автономної Республіки Крим

кількість переглядів: 418