Сайти

регіональних

прокуратур

 
16.04.2018

Юрій Луценко: Хочеш змін – стань їх частиною

                               

У понеділок, 16 квітня 2018 року, у Національній академії прокуратури України відбулось відкриття навчання зі спеціальної підготовки кандидатів на посаду прокурора.

У заході взяли участь Генеральний прокурор України Юрій Луценко, ректор Національній академії прокуратури України Михайло Лошицький; голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Віталій Грушковський, голова Ради прокурорів України Михайло Місюра; експерт Офісу Ради Європи в Україні Ольга Дубінська; керівник компоненту з верховенства права Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Фабіан Льовенберг.

Так, до резерву на заміщення вакантних посад прокурорів зараховано 308 осіб, які протягом одного року проходитимуть спеціальну підготовку у НАПУ з метою отримання знань та навичок практичної діяльності на посаді прокурора, складання процесуальних документів, вивчення правил прокурорської етики. Спеціальна підготовка завершиться складанням кандидатом на посаду прокурора іспиту у вигляді анонімного тестування та практичного завдання.

«Сьогодні серед вас 78% тих, хто не працювали в органах прокуратури, але бачили її і позитив, і негатив і будуть змінювати ситуацію на краще. Хочеш змін – стань їх частиною», - наголосив Юрій Луценко.

Керівник компоненту з верховенства права Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Фабіан Льовенберг привітав усіх присутніх з початком спеціальної підготовки майбутніх прокурорів. «Всі ви є живим прикладом тих реформ, які відбуваються у сфері цивільної безпеки, а також, зокрема, в органах прокуратури. Ви будете новим поколінням, новою генерацією прокурорів, які були відібрані шляхом чесного, прозорого, відкритого конкурсу», - підкреслив Фабіан Льовенберг.

Також він зазначив, що Консультативна Місія готова і надалі надавати допомогу у проведенні тренінгів, адже вже є позитивний досвід взаємодії з НАПУ.

Експерт Офісу Ради Європи в Україні Ольга Дубінська зазначила, що цей добір - це час дуже великих і позитивних змін. «Ми покладаємо великі надії саме на вас – нових майбутніх прокурорів, які, дуже сподіваємося, зможуть стати рушіями первинних змін, тому що без людей немає реформи, немає змін», - наголосила вона.

«Саме через повагу до вас почнеться відновлення поваги до прокуратури. Вашим завданням буде забезпечувати те, чого люди давно чекають – порядок і справедливість, закон і відповідальність», - наголосив Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Довідково:

На виконання вимог Закону України «Про прокуратуру» Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів відповідно до рішення від 26.07.2017 оголошено добір кандидатів на посаду прокурора місцевої прокуратури.

Для забезпечення добору кандидатів на посаду прокурора на конкурсних засадах у період з 07.08.2017 по 15.09.2017 здійснено прийом документів від 727 кандидатів.

До участі в анонімному тестуванні було допущено 593 кандидата, з яких на тестування з’явилося 492 кандидата. Виконання практичного завдання здійснювало 438 кандидатів. Комісією було затверджено список кандидатів на посаду прокурора місцевої прокуратури, які успішно склали кваліфікаційний іспит. До резерву на заміщення вакантних посад прокурорів зараховано 308 осіб.

Під час навчання заплановано проведені заняття з усіх напрямів прокурорської діяльності. Викладачами Академії розроблено курси лекцій, практичні та тренінгові заняття, на яких будуть розглядатись питання процесуального керівництва досудовим розслідуванням; підтримання прокурором публічного обвинувачення; процесуального керівництва прокурором проведення негласних слідчих (розшукових) дій; прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, представництва прокурором інтересів держави в суді.

Також увага буде зосереджена на питаннях організації роботи і управління в органах прокуратури України, професійній етиці, психології прокурорської діяльності. Слухачі зможуть оволодіти навиками складання процесуальних документів, ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань. Питання впровадження практики Європейського Суду з прав людини в прокурорську діяльність будуть розглянуті під час тренінгів, до проведення яких планується залучення експертів Ради Європи, Консультативної місії Європейського Союзу та ООН.

 

 

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 2736