Сайти

регіональних

прокуратур

 
16.04.2018

Генпрокуратурою повідомлено про підозру одному з колишніх керівників АБ «Укргазбанк»

        

Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України, та оперативного супроводження Департаменту захисту економіки Національної поліції України, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні та фактами розтрати службовими особами Акціонерного банку «Укргазбанк» державних коштів в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб та організації придбання суб'єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що заподіяло велику матеріальну шкоду банку, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що протягом 2008-2010 років колишній заступник Голови правління АБ «Укргазбанк» за попередньою змовою з діючим на той час керівником однієї з дирекцій АБ «Укргазбанк» організував схему щодо виведення державних коштів на рахунки заздалегідь створеного підконтрольного фіктивного підприємства шляхом надання йому кредиту па суму 100 млн грн та з метою подальшого заволодіння вказаними коштами.

Так, 13.04.2018 слідчими Департаменту повідомлено про підозро колишньому керівнику банку у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та вживаються необхідні заходи щодо встановлення усіх учасників вказаної злочинної схеми з розкрадання державних коштів банку.

Досудове розслідування триває.

Довідково: санкцією статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років і позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та 3 конфіскацією манна.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 2600