Сайти

регіональних

прокуратур

 
12.04.2018

За втручання органів прокуратури стягнуто неустойку за прострочення повернення об’єкту закладу освіти

     

За активної позиції Генеральної прокуратури України Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду задовольнив касаційну скаргу прокуратури м. Києва у справі про стягнення неустойки на час прострочення повернення об’єкту освіти в сумі майже 1 млн грн.

Так, у 2015 році припинив свою дію договір оренди частини навчального закладу, водночас суб’єкт господарювання своєчасно майно не повернув та продовжує ним користуватися. У зв’язку з цим, прокурор звернувся з позовом до суду про стягнення неустойки у подвійному розмірі орендної плати за несвоєчасне виконання зобов’язання.

Суд визнав законною та обґрунтованою позицію прокуратури, що внаслідок тривалого безпідставного використання товариством комунального майна, яке має правовий режим освітнього, а тому є всі правові підстави щодо стягнення передбаченої законом неустойки.

Касаційним господарським судом 10.04.2018 скасовано постанову суду апеляційної інстанції та залишено в силі рішення господарського суду м. Києва, яким позовні вимоги задоволено.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 251