Сайти

регіональних

прокуратур

 
12.03.2018

Юрій Луценко представив подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту) стосовно народного депутата Євгена Бакуліна на засіданні Комітету ВРУ (ВІДЕО)

                                               

У понеділок, 12 березня 2018 року, Комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України розглянув подання Генерального прокурора України Юрія Луценка про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту) стосовно народного депутата України Євгена Бакуліна.

Юрій Луценко поінформував, що органом досудового розслідування отримано достатньо доказів щодо причетності зазначеного депутата до вчинення у складі злочинної організації В. Януковича кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255; ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191; ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191; ч.2 ст.15, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191; ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 209 КК України, а саме:

- незаконного заволодіння шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем чужим майном в особливо великих розмірах - грошовими коштами ПАТ «ДАК «Чорноморнафтогаз» в сумі понад 3,2 млрд грн при здійсненні закупівель самопідіймальних бурових установок «Петро Годованець» та «Україна»;

- незаконного заволодіння шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем чужим майном в особливо великих розмірах - грошовими коштами, належними ПАТ «НАК «Нафтогаз України» в сумі майже 450 млн грн при здійсненні закупівель нафтопродуктів у ТОВ «ГАЗУКРАЇНА-2020»;

- вчинення закінченого замаху на заволодіння шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем чужим майном в особливо великих розмірах - грошовими коштами, належними НАК «Нафтогаз України» в сумі понад 5,1 млрд грн, при здійсненні закупівель нафтопродуктів у ТОВ «ГАЗУКРАЇНА-2020»;

- складання та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів;

- вчинення дій, спрямованих на приховання та маскування незаконного походження коштів, одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, чи володіння ними, прав на такі кошти, джерела їх походження, вчинених в особливо великому розмірі.

За результатами засідання Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України ухвалив висновки щодо подань Генерального прокурора України Юрія Луценка про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту) стосовно народного депутата Євгена Бакуліна, визнав їх законними і обґрунтованими та прийняв рішення направити їх Голові Верховної Ради України.

 

 

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 5122