Сайти

регіональних

прокуратур

 
07.03.2018

Генеральною прокуратурою отримано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування щодо Сергія Курченка

       

07.03.2018 слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва задоволено клопотання Генеральної прокуратури України та надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування щодо С. Курченка.

Зокрема, Генеральною прокуратурою України отримано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою Сергія Курченка у створенні та забезпеченні діяльності окремого структурного злочинної організації В. Януковича з метою вчинення злочинів, а також вчиненні у її складі низки тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, зокрема заволодіння чужим майном, коштами державних та інших банківських установ, державних підприємств паливно-енергетичного сектору економіки в особливо великих розмірах, ухилення від сплати податків, легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, організація фіктивного підприємництва, тобто створення та придбання суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, що заподіяло велику матеріальну шкоду тощо (ч. 1 ст. 255; ч. 4 ст.28, ч. 5 ст. 191; ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 205; ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 209; ч. 4  ст. 28, ч. 3 ст. 212; ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366; ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 358, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 КК України).

Спричинені злочинною організацією збитки, активним учасником якої є С. Курченко, сягають понад 14 млрд грн.

За відповідними фактами С. Курченку повідомлено про підозру. Санкція найтяжчої з інкримінованих статей передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 15 років.

С. Курченко з лютого 2014 року перебуває за межами України, де переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності. У зв’язку із цим його оголошено у розшук.

Підозрюваному С. Курченку ухвалою слідчого судді обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 249