Сайти

регіональних

прокуратур

 
11.01.2018

Євгеній Єнін: Слідству відомо набагато більше, ніж міститься в оприлюднених матеріалах та рішенні суду щодо спецконфіскації (ВІДЕО)

                                       

У четвер, 11 січня 2018 року, заступник Генерального прокурора Євгеній Єнін прокоментував оприлюднений в окремих українських ЗМІ передрук статті Аль-Джазіра, в якій міститься посилання на нібито рішення Краматорського суду, яке зробило можливим конфіскацію 1,5 млрд доларів США, вкрадених у держави В.Януковичем та його спільниками.

Так, Євгеній Єнін закликав звернути увагу на першоджерело оприлюдненої інформації, а саме на фільм, який транслювався на каналі Аль-Джазіра.

«Перш за все, в ньому йдеться про розмах індустрії відмивання грошей в світовому масштабі, в тому числі на прикладі України», - зазначив заступник Генерального прокурора та додав, що мета публікації матеріалу – загалом привернути увагу до цілої галузі відмивання коштів, масштабів корупції В. Януковича та його оточення, а також до окремих злочинних схем.

Одночасно Євгеній Єнін зауважив, що слідству відомо набагато більше, ніж міститься в оприлюднених матеріалах та рішенні суду, однак на сьогоднішній день в інтересах слідства ці дані не можуть бути обнародувані.

Також заступник Генерального прокурора пояснив, що рішення про засекречення вироку Краматорського суду було вмотивоване тим, що щодо «переважної більшості зазначених у ньому компаній на сьогоднішній день тривають активні слідчі дії, в тому числі у закордонних юрисдикціях за допомогою каналів міжнародно-правової допомоги».

«Власне щодо рішення суду, то ми переконані, що воно є абсолютно законним. Я не можу наразі розкривати всі деталі цього процесу, хочу лише відзначити, що це рішення є далеко не єдиним, яке дозволило нам конфіскувати зазначені кошти», - наголосив Євгеній Єнін та уточнив, що «цьому рішенню передувало близько 30 вироків щодо інших учасників злочинних груп, це є розслідування так званих предикатних злочинів в нафтогазовій сфері, в сфері торгівлі нафтопродуктами, скрапленим газом, в банківській сфері».

Завершуючи свій виступ, заступник Генерального прокурора зазначив, що в українських медіа цілком справедливо порушується питання покарання топ чиновників часів Януковича, які були бенефіціарами зазначених схем, проте «поки вони переховуються на території Російської Федерації, потрапляння їх до української в’язниці виявляється вочевидь достатньо проблематичним».

«Водночас фактична конфіскація величезних сум, які вони вважали своїми, які розглядали, як власний «общак», є вже покаранням. Безумовно конфіскація 1,5 млрд доларів США - це лише проміжне рішення. Ми йдемо далі. І про результати нашої діяльності будемо своєчасно інформувати наше суспільство», - констатував Євгеній Єнін.

 

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 868