Сайти

регіональних

прокуратур

 
14.12.2017

За ініціативи Генеральної прокуратури України правоохоронні органи принципово реагують на факти незаконного позбавлення волі та катування людей у реабілітаційних центрах

        

Поточного року Генеральною прокуратурою України за участю інших правоохоронних органів започатковано практику реагування і припинення протиправної діяльності так званих реабілітаційних центрів.

Як раніше повідомлялося Генеральним прокурором України 31.03.2017 на брифінгу, завдяки злагодженій роботі правоохоронними органами задокументовано та припинено протиправну діяльність організованої злочинної групи, яка під прикриттям центру з реабілітації осіб із наркотичною та алкогольною залежністю незаконно позбавляла волі людей. Організатору та співучасникам злочину повідомлено про підозру.

Крім того, проведені перевірки засвідчили про незаконну діяльність багатьох таких закладів, у яких всупереч ст. 29 Конституції України порушення прав людини і громадянина на свободу мають тривалий та поширений характер.

Зокрема, прокурорами встановлено непоодинокі випадки незаконного позбавлення волі або викрадення людей із корисливих мотивів.
Найбільше таких фактів виявлено у Запорізькій, Київській, Черкаській, Харківській, Дніпропетровській і Полтавській областях.

Прокурорами Волинської, Запорізької та Сумської областей також встановлено випадки катування людей у таких місцях несвободи.

Так, прокуратурою Волинської області виявлено один із так званих реабілітаційних центрів, у якому група осіб за попередньою змовою та з корисливих мотивів під приводом проходження курсу лікування від наркотичної залежності впродовж тривалого часу незаконно позбавляла волі людей та катувала їх. За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 146, ч. 2 ст. 127 КК України, досудове розслідування у якому триває.

У Дніпропетровській області під час виконання доручення Генеральної прокуратури України та проведення перевірки законності діяльності реабілітаційних центрів прокурорами встановлено особу, яка була свідком заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, внаслідок яких помер громадянин, що перебував у так званому реабілітаційному центрі у зв’язку зі схильністю до зловживання спиртними напоями. У подальшому винним особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого
ч. 2 ст. 121 КК України.

Прокурорами Полтавської та Дніпропетровської областей виявлено факти незаконного заволодіння паспортами або іншими особистими документами (банківськими картками) людей, які перебували у так званих реабілітаційних центрах.

Загалом по державі правоохоронцями розпочато понад 80 кримінальних проваджень, з яких близько 60 – за ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі або викрадення людей), 4 – за ст. 127 КК України (катування), 3 – за ст. 138 КК України (незаконна лікувальна діяльність), 3 – за ст. 357 КК України (незаконне заволодіння паспортом або іншим важливим особистим документом).

Прокурори Волинської, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Харківської та Черкаської
областей забезпечили принципове реагування на виявлені порушення та притягнення до кримінальної відповідальності винних осіб шляхом повідомлення їм підозри.

Робота на цьому напрямі продовжується та перебуває на контролі в Генеральній прокуратурі України з метою припинення такої «середньовічної» практики катування людей і приниження людської гідності.

Звертаємо увагу представників органів влади та всіх небайдужих громадян, правозахисників, що в разі наявності інформації про випадки незаконного позбавлення волі людей, їхнього викрадення, застосування катувань у місцях несвободи пропонуємо в установленому порядку звертатися до Генеральної прокуратури України або за телефонами «гарячої лінії» чи за електронними адресами, розміщеними на сайті Генеральної прокуратури України у розділі «Захист прав в’язнів».

 

кількість переглядів: 321