Сайти

регіональних

прокуратур

 
15.09.2017

За участі Генеральної прокуратури України захищено інтереси держави у банківській сфері

       

Беручи до уваги значну соціальну напругу в питаннях своєчасного відшкодування громадянам коштів за вкладами, розміщеними у банківських установах, Генеральна прокуратура України займає принципову позицію на захист законних державних інтересів у справах, пов’язаних із майном Публічного акціонерного товариства «Комерційного банку «Надра».

Так, Генеральною прокуратурою України здійснено вступ у розгляд Вищим адміністративним судом України справи за позовом одного з ТОВ до Комунального підприємства «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна» про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію права власності на цілісний майновий комплекс загальною площею 6203,70 кв м, розташований в м. Києві.

Вказаний об’єкт нерухомості є предметом іпотеки за договором, укладеним між банком «Надра» та вказаним ТОВ, і на нього рішенням Київського апеляційного господарського суду від 16.12.2015 звернуто стягнення в рахунок погашення кредитної заборгованості перед банком в загальній сумі 83,3 млн грн. У зв’язку з тим, що вказаний банк віднесений до категорії неплатоспроможних, ці кошти мали бути спрямовані до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб для здійснення відшкодування вимог його вкладників.

Намагаючись уникнути примусового стягнення кредитної заборгованості, підприємство з надуманих підстав оскаржило в судовому порядку рішення про державну реєстрацію права власності на спірний цілісно-майновий комплекс. Суди першої та апеляційної інстанцій позов задовольнили.

Вищий адміністративний суд України 13.09.2017 погодився з доводами Генеральної прокуратури України та скасував незаконні судові рішення, а провадження у справі закрив.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 258