Сайти

регіональних

прокуратур

 
18.08.2017

Генпрокуратура розслідує факти зловживання службовим становищем посадовими особами ДП «Укрспирт»

     

Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України за оперативного супроводженням Департаменту захисту економіки Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами ДП «Укрспирт», внаслідок чого державі завдано збитків в особливо великих розмірах.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи ДП «Укрспирт», діючи за попередньою змовою з іншими особами, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди, провели на підприємстві конкурсні торги (тендер) на закупівлю за державні кошти природнього газу для потреб ДП «Укрспирт». Однак, всупереч економічним інтересам державного підприємства, переможцем вказаних торгів визнано учасника тендеру із найдорожчою ціновою пропозицією, який крім цього має ознаки фіктивності.

Внаслідок вчинених протиправних дій лише за травень 2017 року, згідно висновку експерта, державним інтересам в особі ДП «Укрспирт» завдано збитків на суму 4 млн грн.

Наразі тривають слідчі та інші процесуальні дії, перевіряються факти причетності інших фізичних та юридичних осіб до скоєння злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 205, ч. 2 т. 209 КК України (розкрадання бюджетних коштів, створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, а також вчинення невстановленими особами ряду фінансових операцій з коштами, одержаними внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів).


Довідково: за вчинені кримінальні правопорушення зловмисникам загрожує покарання у виді позбавлення волі строком до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією усього майна.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 2870