Сайти

регіональних

прокуратур

 
10.07.2017

Головною військовою прокуратурою розслідуються факти участі іноземних громадян у діяльності терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР»

       

Головною військовою прокуратурою Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом розв’язання та ведення представниками влади Російської Федерації агресивної війни проти України, що призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків.

В указаному кримінальному провадженні встановлено, що у веденні РФ агресивної війни проти України на території Донецької і Луганської областей із 2014 року беруть участь у складі незаконного збройного формування «Призрак» терористичної організації «ЛНР» іноземці, громадяни – найманці під егідою організації «United Continentale», що сповідує у тому числі проросійську політику. Засновником і координатором НЗФ «Призрак» є громадянин Російської Федерації О. Марков.

Організація «United Continentale» (в перекладі «Контитнентальна єдність») є геополітичним рухом крайньоправої спрямованості, створена влітку 2014 року в м. Белград (Сербія), виступають с критикою Європейського союзу і НАТО. До складу організації входять громадяни Франції, Сербії, Іспанії, Італії, Німеччини, Чехії, Болгарії, Країн Латинської Америки, Сполучених Штатів Америки та Російської Федерації. Більшість її представників проходили службу в іноземному легіоні та брали участь у веденні бойових дій у різних країнах світу.

«United Continentale» підтримує постійні контакти з лідерами російської громадської організації «Міжнародний євразійський рух», які причетні до формування інтернаціональних бригад для участі у веденні бойових дій на сході України у складі терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР».

У ході досудового розслідування встановлені особи іноземців-найманців з організації «United Continentale», які з липня 2014 року беруть участь у складі створених РФ і підконтрольних їй незаконних збройних формуваннях на території Донецької і Луганської областей.
Вказані особи систематично проходять військову підготовку на тренувальних базах у м. Ростов-на-Дону (РФ).

Зокрема, громадянин Франції Гійом Кувел’є у 2014 році брав активну участь у веденні бойових дій проти України на її сході у складі незаконних озброєних формувань «Призрак», «Восток», а з 2015 року у складі НЗФ «Всевелике донське козацтво». На цей час Г. Кувел’є нібито проходить військову службу за контрактом в армії США. Даний факт наразі перевіряється Головною військовою прокуратурою.

Установлено інших іноземців-найманців організації «United Continentale», які є громадянами Франції, Сербії, Бразилії, Чехії, Іспанії та у складі незаконних озброєних формувань терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР», разом із військовими РФ беруть участь у веденні агресивної війни проти України.

Наразі тривають необхідні процесуальні дії, спрямовані на збір доказів їх протиправної діяльності на території України.

На цей час за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України і її територіальної цілісності Головною військовою прокуратурою, Службою безпеки України, Національною поліцією України притягнуто до кримінальної відповідальності 84 іноземці, з них 64 громадянина РФ.

Головна військова прокуратура продовжує розслідування всіх фактів та обставин ведення РФ агресивної війни проти України, з тим щоб кожна особа, винна у вчиненні цих особливо тяжких злочинів проти основ територіальної цілісності України, миру та міжнародного правопорядку, була притягнута до кримінальної відповідальності та понесла заслужене покарання, яке визначать як українські суди, так і Міжнародний кримінальний суд.

 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 2501