Сайти

регіональних

прокуратур

 
07.07.2017

Завершено спеціальне досудове розслідування стосовно заступника командира 810-ї окремої бригади морської піхоти Чорноморського флоту Російської Федерації (ФОТО)

    

Головною військовою прокуратурою Генеральної прокуратури України закінчено спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього заступника командира 810-ї окремої бригади морської піхоти Чорноморського флоту Російської Федерації полковника В. Карпушенка у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України), ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 111 (підбурювання до державної зради) та ч.2 ст. 28, ч. 2 ст.437 (ведення агресивної війни за попередньою змовою групою осіб) КК України.

Слідчими зібрані беззаперечні докази, на підставі яких полковник В. Карпушенко обґрунтовано підозрюється у тому, що він у лютому-березні 2014 року, діючи за попередньою змовою групою осіб з іншими службовими особами Збройних Сил РФ, виконуючи відведену йому роль у спільному злочинному плані щодо ведення агресивної війни проти України з метою зміни меж її території та державного кордону, безпосередньо організовував блокування та захоплення на території Автономної Республіки Крим підпорядкованими йому військовослужбовцями ЗС РФ військових частин Збройних Сил України та Державної прикордонної служби України, а також схиляв військовослужбовців Збройних Сил України до вчинення державної зради, що призвело до тимчасової окупації території півострову Крим та інших тяжких наслідків.

Обвинувальний акт стосовно В. Карпушенка передано до суду для спеціального судового розгляду (заочне засудження).

Довідково: інкриміновані В. Карпушенку особливо тяжкі злочини передбачають покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1724