Сайти

регіональних

прокуратур

 
24.06.2017

Органами прокуратури встановлено порушення прав затриманих при застосуванні працівниками Державної прикордонної служби України заходів щодо обмеження особистої свободи громадян за адміністративні правопорушення

    

Генеральною прокуратурою України, реалізовуючи повноваження, надані ч. 5 ст. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у всіх регіонах держави організовано проведення прокурорами перевірок додержання органами Державної прикордонної служби України вимог законодавства при застосуванні примусових заходів впливу за адміністративні правопорушення.

Встановлено, що впродовж поточного року співробітниками органів Державної прикордонної служби України до місць тимчасового тримання поміщено понад 300 осіб, здебільшого за вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з незаконним перетином державного кордону.

В межах проведених перевірок по всіх регіонах держави встановлено порушення прав людини при адміністративному затриманні, доставлянні осіб та застосуванні інших заходів примусу, що обмежують особисту свободу. Працівниками порушувалися права затриманих, які перебували у пунктах тимчасового тримання і спеціальних приміщеннях, щодо законності їх поміщення до спеціальних установ, додержання строків тримання, забезпечення належних умов, роз’яснення прав тощо.

Виявлено непоодинокі факти безпідставного затримання громадян України та іноземців, незаконного їх доставляння до органів охорони державного кордону і тримання без оформлення відповідних протоколів про затримання. На такі порушення реагували регіональні прокурори.
Органи охорони державного кордону Рівненської, Луганської та Чернівецької областей усупереч вимогам ст. 19 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» своєчасно не інформують центри надання безоплатної вторинної правової допомоги про затримання осіб та їх відмову від послуг захисника.

З метою покращення умов тримання іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового тримання затриманих і спеціально обладнаних приміщеннях для тримання осіб, затриманих в адміністративному порядку, за результатами прокурорських перевірок вжито вичерпних заходів прокурорського реагування.

З метою поновлення конституційних прав громадян поточного року прокурорами внесено понад 30 документів прокурорського реагування, до відповідальності притягнуто майже 80 посадових осіб органів охорони державного кордону.
Питання законності застосування до громадян примусових заходів, пов’язаних з обмеженням їхньої особистої свободи, перебувають на постійному контролі Генеральної прокуратури України.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

 

кількість переглядів: 834