Сайти

регіональних

прокуратур

 
13.06.2017

Генпрокуратура повідомила про підозру одному із керівників Департаменту ПАТ «Укрзалізниця» у розтраті понад 12 млн грн (ВІДЕО)

   

Департаментом нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України повідомлено про підозру одному із керівників Департаменту локомотивного господарства ПАТ «Укрзалізниця» за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

У зв’язку з відсутністю на робочому місці підозрюваного, повідомлення вручено у спосіб, передбачений для повідомлень, через адміністрацію ПАТ «Укрзалізниця».

Вказана особа підозрюється у вчиненні зловживання службовим становищем, шляхом внесення у офіційні документи неправдивих відомостей щодо можливості використання запропонованих окремими суб’єктами господарювання запасних частин до тепловозів. Як встановлено слідством, якість поставлених запчастин не надавала можливості їх використовувати.

Лише за одним контрактом таким чином розтрачено 12,8 млн грн.

Наразі з метою встановлення істини у зазначеному кримінальному провадженні працівниками вказаного Департаменту Генеральної прокуратури України спільно з Головним управлінням контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ та за оперативного супроводу підрозділу Національної поліції у Київській області проводиться невідкладна слідча (розшукова) дія - обшук за місцем фактичного розташування Департаменту локомотивного господарства ПАТ «Укрзалізниця».

Крім того, у кримінальному провадженні досліджуються факти розтрати грошових коштів філіями ПАТ «Укрзалізниця» на рахунки фіктивних підприємств під приводом здійснення ремонтних робіт рухомого складу залізниці, без виконання таких робіт. У зв’язку з цим набуло системного характеру явище виходу з ладу тягового рухомого складу та настання інших надзвичайних ситуацій.

У зв’язку із вчиненням таких дій збитки становлять сотні мільйонів гривень, а найголовніше це постійна загроза життю і здоров’ю людей.

Довідково: санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 133