Сайти

регіональних

прокуратур

 
07.06.2017

Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України затримано уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, яка вимагала та одержала хабар в сумі 5 млн доларів США

     

Управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України спільно із управлінням процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Генеральної прокуратури України та Головного Управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України 07 червня 2017 року під час одержання неправомірної вигоди у сумі 5 млн доларів США затримано одну з Уповноважених осіб Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Зазначена службова особа, діючи умисно, з корисливих мотивів, розробила злочинну схему, спрямовану на вимагання та одержання для себе від керівників банківських установ України, у яких введено тимчасові адміністрації, грошових коштів.

Саме в суму 5 млн доларів США уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб оцінила свої послуги за невтручання ліквідаторів та інших осіб Фонду у безперешкодному погашенні банківськими установами зобов’язань перед кредиторами та не здійснення реалізації високоліквідних активів банківських установ на аукціонах за заниженими цінами.

Дії затриманої кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди службовими особами, в особливо великому розмірі, поєднаного з вимаганням неправомірної вигоди).

Довідково: санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 513