Сайти

регіональних

прокуратур

 
11.05.2017

Головною військовою прокуратурою спільно з Управлінням карного розшуку Головного управління Національної поліції в м. Києві припинено злочинну діяльність трьох осіб, які вимагали 1,3 млн доларів США (ФОТО)

      

Упродовж 2015 – 2017 років, під час надання правової допомоги та здійснення захисту обвинуваченого у кримінальному провадженні, заволодівши документами щодо фінансово-господарської діяльності ряду суб’єктів господарської діяльності, двоє адвокатів Ради адвокатів Київської області вимагали від керівника одного з підприємств грошові кошти у сумі 1,31 млн доларів США. При цьому зловмисники вимагали вказану суму начебто для передачі Генеральному прокурору України.

Вимагання супроводжувалося погрозами передати до правоохоронних органів документи, в яких містилася інформація щодо протиправної, на їх думку, діяльності потерпілого, що неодмінно призведе до притягнення його до кримінальної відповідальності, завдасть шкоди діловій репутації та спричинить відмову контрагентів від подальшої співпраці.

Завдяки зверненню до Генеральної прокуратури керівника підприємства у якого вимагали грошові кошти, вдалося припинити злочинну діяльність зазначених осіб.

10 травня 2017 року, безпосередньо після отримання першої частини грошових коштів у сумі 50 тис доларів США, так званих «захисників» та їх співучасника затримано за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 189 (вимагання) КК України.

На цей час проводяться першочергові слідчі дії, всім затриманим повідомлено про підозру у вчиненні вказаного особливо тяжкого злочину, готуються клопотання до слідчого судді щодо застосування стосовно підозрюваних запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Розслідування вказаного кримінального провадження Генеральним прокурором України доручено слідчим Головної військової прокуратури.

 

 

 

 

 

 


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 894