Сайти

регіональних

прокуратур

 
03.05.2017

Генпрокуратура розслідує факти розкрадання понад 4 млрд гривень, в результаті яких банки опинились у стані неплатоспроможності

      

Управлінням з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями спільно з управлінням процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, Генеральної прокуратури України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами розкрадання протягом 2011 – 2014 років службовими особами та акціонерами ПАТ «КБ «ПІВДЕНКОМБАНК» та ПАТ «ТЕРРА БАНК», власником яких був Р. Циплаков, грошових коштів на загальну суму понад 4 млрд гривень, в результаті чого банки опинились в стані неплатоспроможності.

Розкрадання вказаних коштів вчинено шляхом укладення ряду сумнівних кредитних договорів із суб’єктами господарювання з ознаками фіктивності, які прямо чи опосередковано були пов’язані з власниками та керівниками зазначених банківських установ.

На даний час слідством доведені факти розкрадання належних ПАТ «ТЕРРА БАНК» 360 млн грн, у зв’язку з чим повідомлено про підозру у вчиненні розкрадань грошових коштів банків в особливо великих розмірах семи членам встановленої злочинної організації, на чолі з Р. Циплаковим. До складу злочинної організації також входили інші власники і керівництво ПАТ «ТЕРРА БАНК» та керівники низки юридичних осіб, які для створення видимості забезпечення кредитних зобов’язань надавали у заставу банку майно, вартість якого у сотні разів завищена, або взагалі не належала заставодавцям.

27.04.2017 за оперативного супроводження Департаменту захисту економіки Національної поліції України слідчими проведено обшуки за місцем проживання даних осіб, які входять до злочинної організації.

Стосовно двох членів організації судом вирішується питання про обрання запобіжного заходу, інші п’ятеро осіб, оголошені в розшук.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 3430