Сайти

регіональних

прокуратур

 
28.04.2017

Юрій Луценко: Кошти, конфісковані у злочинної організації В. Януковича, в повному обсязі повернулись українському народові від першої до останньої копійки (ВІДЕО)

  

28 березня 2017 року рішенням Краматорського міського суду Донецької області постановлено застосувати спеціальну конфіскацію близько 1,5 млрд доларів США у вигляді грошових коштів, облігацій внутрішньої державної позики України на рахунках українських банків, а також коштів, які були арештовані в Латвії, в рамках кримінального провадження за обвинуваченням учасника злочинної організації В. Януковича. Про це під час брифінгу повідомив Генеральний прокурор України Ю. Луценко у п’ятницю, 28 квітня 2017 року.

Зазначена особа обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Також суд постановив затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 21 березня 2017 року між ним та Військовим прокурором сил антитерористичної операції К. Куликом. Окрім того, судом постановлено визнати вказаного громадянина винним у скоєнні вищезазначених кримінальних правопорушень та призначено йому узгоджене сторонами угоди покарання.

За словами Генерального прокурора України, вказані кошти мають бути перераховані до Державного бюджету України, і наразі працівники банківських установ виконують зазначене рішення суду.

Повідомляючи про деталі діяльності злочинної організації із легалізації вказаних державних коштів, Генеральний прокурор України повідомив, що в часи Януковича вони були вкладені через організовану злочинну схему у державні цінні папери і приносили серйозний відсоток за використання.

«Від імені всіх, хто працював над досягненням сьогоднішнього результату я буду прохати і Уряд, і Парламент використати ці кошти в такий спосіб, щоб кожен українець був переконаний - справедливість є, і ці кошти в повному обсязі повернулись українському народові від першої до останньої копійки», - наголосив він.

 


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 342