Сайти

регіональних

прокуратур

 
21.02.2017

На Хмельниччині викрито злочинну групу шахраїв, які заволоділи майном громадян на суму понад 2,5 млн грн

                                    

Прокуратурою Хмельницької області в координації з іншими правоохоронними органами продовжується системна робота з викриття діяльності організованих злочинних угрупувань.

За ефективного процесуального керівництва галузевого відділу прокуратури області, працівниками Головного управління Національної поліції в області викрито злочинну групу осіб ромської національності, які під приводом «зняття порчі» заволоділи майном та коштами громадян на загальну суму понад 2,5 млн грн.

Свою злочинну діяльність п’ятеро жителів Волинської області розпочали ще у 2013 році. З цього часу тільки на території Хмельницької області вони вчинили понад 20 злочинів.

Так, у місті Хмельницькому шахраї переконали місцеву мешканку для проведення обряду «зняття порчі» винести із своєї домівки всі цінності та кошти. Коли потерпіла передала в руки зловмисникам сумку з грошима та золотими прикрасами на загальну суму близько 370 тис грн, вони зникли з місця вчинення злочину.

Ще в однієї мешканки обласного центру за цією ж схемою злочинці видурили не тільки власні кошти, але й заощадження її батьків, які проживають у місті Дунаївці. Потерпіла, перебуваючи під впливом шахраїв, навіть їздила до своєї родини за 60 км від міста Хмельницького для того, щоб зібрати кошти «для освячення». Зловмисникам вона передала 41 тис євро та 4 тис доларів США.

Окрім цього, на даний час встановлюється причетність злочинної групи до вчинення аналогічних злочинів на території Київської, Вінницької та Волинської областей.

За вказаними фактами розпочато кримінальні провадження, досудове розслідування у яких здійснюється слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в області.

Наразі уже трьом особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу України.

За принципової позиції прокуратури області підозрюваним обрано міру запобіжного заходу – тримання під вартою.

Окрім цього, шляхом проведення відповідних експертиз встановлюється можливість здійснення підозрюваними психологічного впливу на потерпілих.

Наразі у кримінальному провадженні здійснюється комплекс слідчих (розшукових) дій на території Хмельницької та інших областей, спрямованих на всебічне та повне дослідження його обставин.


За матеріалами прес-служби прокуратури Хмельницької області

кількість переглядів: 435