Сайти

регіональних

прокуратур

 
01.02.2017

Кримінальне провадження щодо ТОВ «ЕСК «Еско-Північ» закрито, встановлені збитки державі відшкодовано

      

Департаментом з розслідуваним особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України здійснювалось досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою М. Злочевського у вчиненні кримінальною правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368-2 (незаконне збагачення) КК України, за підозрою головного бухгалтера ТОВ «ЕСК «Еско-Північ» у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченою ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків) КК України, та за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) КК України.

За результатами досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні за підозрою М. Злочевського не встановлено порушень податкового законодавства з питань повноти та своєчасності сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб М. Злочевським за відповідний період, що підтверджується проведеними позаплановими документальними перевірками Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві.

Висновки ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві щодо відсутності порушень податковою законодавства М. Злочевським підтверджуються рішенням Центрального кримінального суду Великобританії від 21.01.2015 та висновком експерта за результатами проведення судово-економічної експертизи від 06.02.2015.

Враховуючи вищевикладене, 01.11.2016 прокурором у провадженні на підставі ч. 1 п. 2 ст. 284 КПК України винесено постанову про закриття кримінального провадження в частині, а саме: за підозрою М. Злочевського у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368-2 КК України та за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368-2 та ч. 3 ст. 209 КК України, у зв’язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення.

Разом з тим, за результатами досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні за підозрою головного бухгалтера ТОВ «ЕСК «Еско-Північ» у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, встановлено, що вона занизила податок на прибуток на суму понад 33 млн грн.

Під час досудового розслідування завдані збитки у кримінальному провадженні товариством відшкодовано у повному обсязі шляхом перерахування коштів до державного бюджету, у тому числі штрафні санкції у сумі понад 16 млн грн. У зв’язку з цим, вказаного головного бухгалтера звільнено від кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 3 ст. 212 КК України.

Також, досудовим розслідуванням встановлено порушення вимог податкового законодавства суб'єктами господарської діяльності, які здійснюють видобуток природного газу на території України та входять до складу групи компаній Burisma Holdings кінцевим бенефіціаром якого є колишній міністр екології М. Злочевський.

За результатами слідства відносно службових осіб зазначених суб'єктів господарювання групи компаній Burisma Holdings до суду скеровані клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності, у зв’язку з повним відшкодуванням завданих збитків, які судом задоволені.

Загалом сума сплати до державного бюджету склала 180 млн гривень.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 127