Сайти

регіональних

прокуратур

 
18.01.2017

Прокуратура домоглася реального покарання шахраю, який ошукав українців на 649 тис євро на продажі дачних будиночків у Фінляндії

  

За принципової позиції Київської місцевої прокуратури № 9 Апеляційним судом міста Києва до 5 років позбавлення волі засуджено шахрая, який прикриваючись продажем дачних будиночків у Фінляндії, ошукав українців на 649 тис євро.

Нагадаємо, зловмисник, представляючись представником іноземної фірми, пропонував українським громадянам придбати земельну ділянку на території республіки Фінляндія в місті Раутаваара для подальшого будівництва дачних будинків. На таку пропозицію погодилось 5 громадян, які передали на будівництво 649 тис євро. Проте ці кошти чоловік витратив не на будівництво, а на організацію власного бізнесу за кордоном. Крім того, внаслідок неправомірних дій обвинуваченого, на потерпілих за невиконання обов’язку щодо будівництва державними органами Фінляндії були накладені штрафні санкції.

Дії зловмисника кваліфіковано ч.4 ст.190 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном шляхом обману в особливо великих розмірах).

За результатами судового розгляду, судом першої інстанції шахрая було засуджено до 5 років позбавлення волі з призначенням іспитового строку у 3 роки. Не погоджуючись із таким рішенням суду, місцева прокуратура оскаржила його в апеляційному порядку.

За наслідками апеляційного розгляду вирок суду першої інстанції скасовано та ухвалено новий, яким зловмисника засуджено до реального покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.

За матеріалами прес-служби прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 326