Сайти

регіональних

прокуратур

 
12.01.2017

Закінчено досудове розслідування стосовно громадянина Республіки Вірменія, який у складі терористичної організації приймав участь у веденні агресивної війни проти України

   

 

Головною військовою прокуратурою Генеральної прокуратури України закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно громадянина Республіки Вірменія у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній організації), ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни за попередньою змовою групою осіб) КК України.

Зібраними доказами беззаперечно встановлено, що вказана особа у квітні 2014 року була завербована на тимчасово окупованій Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим відкрито діючими в центрі м. Сімферополь агітаторами для участі за грошову винагороду у веденні агресивної війни проти України у складі контрольованої РФ терористичної організації "Луганська народна республіка". Після цього у складі загону таких же найманців був переміщений з півострову Крим до Ростовської області РФ, а звідти засланий на територію Луганської області через неконтрольовану ділянку україно-російського кордону.

У подальшому він до квітня 2015 року на території Луганської області, займаючи керівні посади у складі незаконних збройних формувань "Хуліган" та так званої "військової частини Л-74347" терористичної організації "ЛНР", з використанням вогнепальної зброї здійснював акти застосування збройної сили проти підрозділів сил антитерористичної операції.

11 січня 2017 року обвинувальний акт у кримінальному провадженні передано до суду для розгляду по суті. Стосовно підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Довідково: за вчинення інкримінованих указаній особі особливо тяжких передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років із конфіскацією майна або без такої.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 407