Сайти

регіональних

прокуратур

 
14.12.2016

Генпрокуратурою спільно з СБУ та Нацполіцією були проведені обшуки в рамках розслідування кримінального провадження за фактами привласнення кредитних коштів службовими особами АБ «Укргазбанк» у розмірі 140 млн грн (оновлено)

    

Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України за оперативного супроводу Управління захисту економіки у м. Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції та Служби безпеки України, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами привласнення кредитних коштів службовими особами АБ «Укргазбанк» у розмірі 140 млн грн, за ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, та привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах). У вказаному кримінальному провадженні розслідується діяльність службових осіб АБ «Укргазбанк» у період  2008-2010 років.

Так, колишні службові особи АБ «Укргазбанк», зловживаючи своїм службовим становищем, умисно надали підконтрольному суб’єкту господарювання кредит у розмірі 100 млн грн, який не повернуто під заставу власного майно – нежитлового будинку, вартість якого за пособництва незалежного оцінювача, акредитованого у АБ «Укргазбанк», штучно завищено майже в десять разів. У момент приватизації будинок оцінено у розмірі 14,2 млн грн, а вже на період надання кредиту у розмірі 149,8 млн грн. Використовуючи зазначену шахрайську схему, аналогічним шляхом з АБ «Укргазбанк» виведено майже 3,2 мільярди гривень.

Наразі, на підставі дозволів слідчого судді, у кримінальному провадженні проводяться обшуки за 9 адресами, а саме: в офісних приміщеннях суб’єктів господарювання, задіяних в злочинній схемі виведення коштів, за місцями проживання та реєстрації директорів, їх засновників, незалежного оцінювача акредитованого у АБ «Укргазбанк» та службових осіб банківської установи.

Окрім первинної документації яка і підтверджує факт вчинення злочину, за місцями проведення обшуків виявлено та вилучено 2 одиниці вогнепальної зброї з глушниками, набої та магазини до неї.

Також у банківській скриньці незалежного оцінювача, який проводив оцінку заставного майна, вилучено грошові кошти в готівковій формі у сумі майже 600 тис доларів США.

Досудове розслідування триває.

 

 

 


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 3788