Сайти

регіональних

прокуратур

 
06.12.2016

Регламентний Комітет прийняв рішення щодо направлення подання Генерального прокурора про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Вадима Новинського до Верховної Ради України

                                    

У вівторок, 6 грудня 2016 року, Генеральний прокурор Юрій Луценко взяв участь у засіданні Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України щодо розгляду подання Генерального прокурора про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Вадима Новинського. На вказаному засіданні Комітету Генеральний прокурор представив відповіді на запитання, поставлені народними депутатами в ході попереднього засідання.

За результатами засідання Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України більшістю голосів ухвалив висновок щодо подання «Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Новинського Вадима Владиславовича», підтриманого та внесеного до Верховної Ради України Генеральним прокурором України Юрієм Луценком від 3 листопада 2016 року та прийняв рішення направити його Голові Верховної Ради України.

Коментуючи рішення Комітету, Юрій Луценко відзначив, що питання винуватості має вирішувати виключно суд: «Мені відома позиція голови Верховної Ради Андрія Парубія, який вважає, що цю справу має розглядати суд. Не Комітет, ні навіть сесія Верховної Ради, а український суд, який має на це відповідні конституційні повноваження».

«Я завжди готовий прийти до Верховної Ради України по цій справі і надати відповідну інформацію» - наголосив Генеральний прокурор.
Також Юрій Луценко зазначив, що у слідства є абсолютна переконаність у тому, «що є достатньо підстав для притягнення пана Новинського до кримінальної відповідальності…ми надали достатньо доказів, і свідків, які прямо говорять про роль Новинського».

Нагадаємо, управлінням з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та ч. 1 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) КК України, за фактом перевищення влади та службових повноважень колишніми високопосадовцями (В. Януковичем, В. Захарченком, В. Новинським та В. Коряком), а також іншими працівниками правоохоронних органів міста Києва, при незаконному позбавленні волі особистого помічника, нині покійного, Предстоятеля Української православної церкви Митрополита Київського і всієї України Володимира (В. Сабодана), а саме, архієпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (О. Драбинка). У ході досудового розслідування зібрано достатньо доказів, які свідчать про причетність до вчинення вказаного кримінального правопорушення народного депутата України VIII скликання В. Новинського.

 

 


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 2104