Сайти

регіональних

прокуратур

 
30.11.2016

Юрій Луценко направив до Комітету ВРУ лист з доказами щодо питання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Вадима Новинського

      

Генеральний прокурор України Юрій Луценко направив лист до Комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України, в якому були надані відповіді на запитання, поставлені народними депутатами в ході представлення подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Вадима Новинського. У вказаному листі були наведені лише ті докази, які не зашкодять проведенню розслідування у кримінальному провадженні.

«Я підписав відповідь Регламентному комітету Верховної Ради з питання про притягнення до кримінальної відповідальності депутата Новинського. В своєму листі я зазначив, що на більшість із запитань ми надали інформацію при попередньому зверненні, ще більше я відповів усно на запитання, а на решту я не можу відповісти у зв’язку з обмеженням законом таємниці досудового слідства», - зазначив Юрій Луценко, відповідаючи на запитання журналістів у середу, 30 листопада 2016 року.

Генеральний прокурор підкреслив, що депутати не є стороною процесу і вони не мають права знайомитися та вимагати протоколи допитів. «Депутати не судді. Регламентний комітет має лише встановити наявність кримінального провадження – воно є, статус певних осіб в процесі, я їм ще раз повідомив про статус і пана Драбинка, і пана Новинського, і пана Коряка, Захарченка, Януковича», - додав він.

Юрій Луценко переконаний, що народні депутати мають прийняти одне рішення - направити подання до Верховної Ради України і дозволити В. Новинському бути в тому ж статусі на суді, в якому знаходяться міліціонери «Грифону», котрі незаконно утримували людину в неволі. «Чому депутат має мати інший статус ніж працівник МВС, якщо вони підозрюються в однаковому злочині? Чому депутат має більший захист, а працівник МВС менший? Це просто абсурд….Як тільки ми стикаємося з багатим депутатом, ми маємо дуже велике бажання почитати протоколи, знаючи, що це неможливо, наперед знаючи, що це незаконно», - сказав Генеральний прокурор.
«Тепер у них є декілька днів, щоб призначити засідання Регламентного комітету. Я прибуду на нього знов…і дуже сподіваюся, що цього разу народні депутати підуть на об’єктивне рішення», - підсумував Генпрокурор.


Нагадаємо, 16 листопада 2016 року, Генеральний прокурор України Юрій Луценко на засіданні Комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України представив подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Вадима Новинського.

Генеральний прокурор України повідомив, що управлінням з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та ч. 1 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) КК України, за фактом перевищення влади та службових повноважень колишніми високопосадовцями (В. Януковичем, В. Захарченком, В. Новинським та В. Коряком), а також іншими працівниками правоохоронних органів міста Києва, при незаконному позбавленні волі особистого помічника, нині покійного, Предстоятеля Української православної церкви Митрополита Київського і всієї України Володимира (В. Сабодана), а саме, архієпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (О. Драбинка). У ході досудового розслідування зібрано достатньо доказів, які свідчать про причетність до вчинення вказаного кримінального правопорушення народного депутата України VIII скликання В. Новинського.

 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 430