Сайти

регіональних

прокуратур

 
15.11.2016

Генпрокуратурою продовжується робота з викриття та розслідування злочинів, пов’язаних із незаконними фінансовими оборудками у банківській сфері

     

Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України, за оперативного супроводження Департаменту протидії злочинам у сфері економіки Національної поліції України та Служби безпеки України, в рамках кримінального провадження за ч. 5 ст. 191 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, та заволодіння за попередньою змовою групою осіб чужим майном в особливо великих розмірах) продовжуються заходи щодо встановлення всіх винних осіб, причетних до незаконної фінансової оборудки службових осіб АТ «Банк «Фінанси та Кредит», які за допомогою нерезидентів України, у тому числі й однієї офшорної компанії, кінцевим бенефіціарним власником якої є громадянин України – колишній помічник одного з народних депутатів України, незаконно вивели активи банку на суму понад 1 мільярд гривень.

Досудовим розслідуванням установлено, що службові особи АТ «Банк «Фінанси та Кредит» за попередньою змовою з іншими особами, шляхом укладення договору поруки із нерезидентом України (одним з банків, що знаходиться в Австрії), перерахували на кореспондентські рахунки цієї установи грошові кошти у сумі майже 54 млн доларів США, що призначались як гарантії з боку Українського банка-поручителя ризикової діяльності офшорної компанії, зареєстрованої на Кіпрі.

В подальшому, внаслідок удаваних фінансових оборудок та не відображення їх у фінансовій звітності АТ «Банк «Фінанси та Кредит», кошти було втрачено, чим банківській установі та її вкладникам заподіяно збитків в особливо великих розмірах.

14 листопада 2016 року колишнім голові правління та одному із заступників голови правління АТ «Банк «Фінанси та Кредит» повідомлено про підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Прокуратурою подано до суду клопотання про застосування до підозрюваних запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Наразі проводиться комплекс слідчих та розшукових дій з метою встановлення усіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності та забезпечення відшкодування завданих збитків.

Довідково: санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 910