Сайти

регіональних

прокуратур

 
28.09.2016

Юрій Луценко: Генпрокуратурою затримано особу, причетну до незаконного заволодіння земельною ділянкою 110 га в Обухівському районі

                                        

Управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою 9 осіб щодо незаконного заволодіння ними земельною ділянкою площею 110 га, яка розташована на території Обухівського району Київської області. Про це повідомив Генеральний прокурор Юрій Луценко у середу, 28 вересня 2016 року, під час спільної прес-конференції з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим та першим заступником глави Національної поліції – начальником кримінальної поліції Вадимом Трояном.

«Сьогодні о 6 ранку відбулися санкціоновані судом обшуки і затримання за фактами незаконного заволодіння земельною ділянкою 110 га лісу в Обухівському районі на загальну суму 700 млн грн», - зазначив Юрій Луценко.

Він додав, що затримували приватного нотаріуса, який у змові із громадянами, а також з посадовими особами управління Держземагенства в Обухівському районі Київської області, у складі злочинної організації упродовж 2007-2008 років заволоділи 110 га землі вартістю понад 700 млн грн, яка розташована на території Обухівського району Київської області та на момент вчинення злочину перебувала у державній власності.

«На вказані земельні ділянки за клопотанням слідчого Печерським районним судом м. Києва накладено арешт», - наголосив Генеральний прокурор.

На підставі зібраних доказів та під час проведення спецоперації проведеною слідчими управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України та працівниками ГУ БКОЗ Служби безпеки України затримано додатково 5 членів злочинної організації. Двоє із членів злочинної організації оголошено у розшук. Також під час спецоперації проведено 14 обшуків, у ході яких виявлено та вилучено документи, електронні носії та інше, що підтверджує злочинну змову направлену на протиправне заволодіння земельними ділянками.

«Найбільш резонансним є те, що особа на яку було оформлено велику кількість цієї незаконно відведеної землі було затримано у помешканні колишнього прокурора Київської області»,- повідомив Юрій Луценко.

Під час проведення обшуку зазначеного будинку та прилеглої території підозрюваного затримано.

Зазначеним особам повідомлено про підозру за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 190, ч. 2, 3 ст. 358 КК України.

«На теперішній час Печерським районним судом міста Києва розглядаються клопотання про обрання стосовно підозрюваних запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Це справа, яку ми давно ведемо, і можу сказати, що одним Обухівським районом це не закінчиться», - підсумував Генеральний прокурор.

Органом слідства вживаються необхідні заходи щодо встановлення усіх причетних до злочинної організації осіб та їхнього затримання, а також забезпечення повного, всебічного та неупередженого розслідування у розумні строки.

Досудове розслідування триває.Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 540