Сайти

регіональних

прокуратур

 
17.08.2016

Про результати роботи Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України за 7 місяців 2016 року

   


У непростих умовах реформування органів прокуратури та трансформації законодавства Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України вживаються вичерпні заходи до забезпечення ефективної роботи слідчих підрозділів як центрального апарату, так і слідчих регіональних прокуратур.

За 7 місяців поточного року слідчими Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України розслідувано майже 700 (696) кримінальних проваджень, з яких 489 розпочато цьогоріч. Завершено досудове розслідування у 72 провадженнях, з них 24 направлено до суду з обвинувальними актами.

У ході досудового розслідування встановлено збитків на суму понад 3,5 млрд грн.

З метою забезпечення їх відшкодування в порядку, передбаченому ст. 170 КПК України, слідчими накладено арешт на:

нерухомість: 25 квартир; 13 будинків; 11 нежитлових приміщень; 22 земельні ділянки; 840 га землі;

транспортні засоби: 20 автомобілів; 1 трицикл; 1 квадроцикл; 2 катери; 2387 вантажних залізничних вагонів;

кошти підозрюваних у кримінальних провадженнях (готівка, в т.ч. на банківських рахунках): 3,8 млн доларів США; 54,3 млн грн; 115,3 тис євро, а також у цінних паперах – на 9,7 млн доларів США та 100 тис грн;

кошти підконтрольних підозрюваним підприємств – кошти на рахунках в сумі 252,3 млн доларів США; 685,1 млн грн; 102,8 тис євро; цінні папери вартістю 1,02 млрд доларів США та 1,48 млрд грн; корпоративні права – на 7,661 млн грн.

Станом на 01.08.2016 слідчими Головного слідчого управління завершено досудове розслідування з направленням обвинувальних актів до суду у 24 кримінальних провадженнях стосовно 38 осіб, з яких 15 проваджень відносно 18 осіб про злочини з ознаками корупції, в т.ч. за фактами одержання неправомірної вигоди на загальну суму 8 млн 160 тис грн.

Зокрема до суду скеровано обвинувальні акти відносно трьох державних службовців І – ІІІ категорій; шести суддів місцевих судів, з яких двоє суддів Господарського суду м. Києва; шістнадцяти працівників правоохоронних органів, з яких: 2 – органів внутрішніх справ; 3 – органів прокуратури; 11 – державної фіскальної служби, а також тринадцяти інших осіб.

Поточного року в порядку спеціального досудового розслідування (заочне провадження) слідчими завершено 3 кримінальні провадження. Зокрема стосовно голови правління ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» та його заступника, які очолювали вказане державне підприємство за часів президентства Януковича В.Ф. та розтратили державні кошти на суму понад 177 млн грн. Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України.

Не дивлячись на зазначені результати, слідчими Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України продовжують вживатися заходи, спрямовані на підвищення ефективності досудового розслідування, передусім щодо корупційних кримінальних правопорушень.

Так, станом на 15.08.2016 триває досудове розслідування у 98 кримінальних провадженнях про злочини з ознаками корупції, в яких 12 особам повідомлено про підозру.

Зокрема, у поточному році Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України викрито та затримано дванадцять осіб під час одержання неправомірної вигоди на загальну суму більше ніж 3,5 млн грн. Дев’ятьом затриманим судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з одночасним визначенням застави загалом на суму майже 5 млн грн. Водночас, на відповідний казначейський рахунок підозрюваними внесено лише 1 млн 430 тис грн.

Незважаючи на скорочення упродовж останніх років штатної чисельності слідчих регіональних прокуратур у 2,8 разів (з 1104 у 2012 році до 397 станом на цей час) та суттєве зростання навантаження, упродовж поточного року ними розслідувано понад 12 тис кримінальних проваджень, з яких закінчено майже половину.

До суду направлено 605 обвинувальних актів стосовно 752 осіб, у тому числі щодо п’ятьох державних службовців І-ІІІ категорії, а також дев’яти суддів місцевих судів загальної юрисдикції.

Активізовано розслідування у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені працівниками правоохоронних органів. До суду скеровано обвинувальні акти щодо 523 правоохоронців, з них стосовно 341 працівника органів внутрішніх справ, 68 – Державної фіскальної служби, 47 – пенітенціарної системи, 31 – митної служби, 5 працівників органів прокуратури, 31 іншого правоохоронця.

Забезпечено належне розслідування кримінальних проваджень про корупційні правопорушення. До суду направлено 280 обвинувальних актів про такі злочини щодо 331 особи (з них 270 правоохоронців, 2 судді та 27 державних службовців).

Зросла ефективність розслідування кримінальних проваджень про злочини, вчинені в пріоритетних сферах економіки. До суду направлено 18 обвинувальних актів (+80%) у провадженнях про злочини, вчинені в бюджетній системі, 12 (+20%) – про правопорушення у сфері земельних правовідносин.

У ході досудового розслідування відшкодовано понад 17,2 млн грн. Пред’явлено позови на суму 37,6 млн грн. У ході слідства з метою забезпечення відшкодування завданих збитків накладено арешт на нерухомість (30 квартир, 6 будинків, 2 нежитлові приміщення, 11 земельних ділянок, 73 га землі), транспортні засоби (25 автомобілів) та кошти підозрюваних (готівка, у тому числі на банківських рахунках) на загальну суму 3 млн 44 тис грн та 16,5 тис доларів США.

Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України та підпорядкованими йому підрозділами продовжують вживатися заходи для забезпечення ефективного та об’єктивного розслідування злочинів в розумні строки.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 197