Сайти

регіональних

прокуратур

 
10.08.2016

Юрій Луценко: Мільйони фіктивного ПДВ направлялися на будівництво вертолітного майданчика Януковича (ВІДЕО,ФОТО)

                           

У середу, 10 серпня 2016 року, під час брифінгу Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив про нові дії у так званій справі екс-міністра доходів та зборів часів В. Януковича О. Клименка.

Так, Генеральний прокурор зазначив, що у кримінальному провадженні за фактом створення та діяльності злочинної організації В. Януковича Головною військовою прокуратурою у порядку ст. 208 КПК України затримано колишнього першого заступника Голови Державної податкової служби України – генерал-полковника податкової міліції України А. Головача (працював за часів екс-міністра внутрішніх справ В. Захарченка та екс-міністра О. Клименка).

Юрій Луценко зауважив, що на цей час за клопотанням військової прокуратури підозрюваному обрано запобіжний захід – тримання під вартою із визначенням застави у сумі 200 млн грн.

Водночас, він зазначив, що відбувається процес арешту майна підозрюваного, вартість якого складає по мінімальним оцінкам понад 250 млн грн. До майна належать декілька будинків в Обухівському районі Київської області та АР Крим (м. Ялта, Лівадія), квартири та парко-місця в будинках по вул. І. Мазепи, бул. Т. Шевченка м. Києва, а також нежитлові приміщення у центральній частині вул. Хрещатик.

Також, слідчими Головної військової прокуратури затримано колишнього першого заступника Голови ДПС у м. Києві Т. Детюка, заступника Голови ДПС у м. Києві А. Лахтадира, а також колишнього першого заступника начальника Державної податкової інспекції у Солом’янському районі м. Києва О. Мирончук та заступника цієї ж інспекції Ю. Стаднікова. До суду спрямовані клопотання про обрання їм запобіжних заходів.

Генеральний прокурор поінформував, що всім вищевказаним особам повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 255 (участь у злочинній організації та у злочинах, вчинюваних нею), ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (заволодіння майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем та службове підроблення, вчинені у складі злочинної організації) КК України.

Крім того, колишньому начальнику Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва В. Мальцевій та першому заступнику начальника цієї податкової інспекції В. Дворнікову 09.08.2016 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри. Додатково їх дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 255 КК України та повідомлено про нову підозру. На даний час вирішується питання про зміну раніше обраного судом запобіжного заходу на тримання під вартою.

Юрій Луценко зазначив, що у цілому вищевказані екс-службовці Державної податкової служби, а пізніше Міністерства доходів і зборів України, підозрюються у незаконному відшкодуванні податку на додану вартість (ПДВ) підприємствам з ознаками фіктивності на користь керівництва злочинної організації – В. Януковича, О. Януковича, М. Азарова, С. Арбузова, О. Клименка та інших на суму 3 млрд 166 млн 90 тис грн.

«За оперативними даними, які ми зараз відпрацьовуємо, ці мільйони фіктивного ПДВ через відповідну прокладку організоване злочинне угруповання В. Януковича і його підлеглих були направлені на будівництво так званого вертолітного майданчику. Так що ми тепер бачимо звідки це все взялося і як це все реалізовувалося за рахунок вкрадених в держави коштів», - наголосив Юрій Луценко.

Відповідаючи на питання засобів масовою інформації, Генеральний прокурор оголосив свої сподівання, що зазначені «посадовці, принаймні нижчий рівень, будуть співпрацювати зі слідством і давати покази на тих, хто примушував їх робити незаконні дії по розграбуванню державного бюджету».

«Щодо крупних організаторів, то і А. Головач, і інші діячі, а їх буде декілька десятків, будуть відповідати і тюремним терміном, і повною конфіскацією майна», - наголосив Юрій Луценко.

«Ніхто не збирається прощати навіть дрібних виконавців, тому що, власне, великі крадіжки робляться дрібними виконавцями і вони будуть відповідати», - підкреслив Генеральний прокурор.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1128