Сайти

регіональних

прокуратур

 
02.07.2016

Ю. Луценко взяв справу В. Лихоліта під особистий контроль

                        

У суботу, 2 липня 2016 року, Генеральний прокурор України Юрій Луценко в ефірі телеканалу «112» прокоментував ситуацію щодо справи відносно Валентина Лихоліта.

«Як людина уповноважена стояти на захисті інтересів держави, як громадянин, як батько солдата, я беру цю справу на особистий контроль», - наголосив Юрій Луценко. Також він додав, що наразі вивчив доступні йому матеріали і вважає, що слідство проведено неповно, не вивчено всі обставини ситуації, яка складалась тоді навколо дій добровольчого батальйону «Айдар».

Генеральний прокурор підкреслив, що він особисто знає бійця добровольчого батальйону «Айдар» на прізвисько «Батя», знає його як представника бойового крила «Айдару», і тому вважає, що слова офіцера, яке він дав Петру Шкутяку і, сподівається, дасть йому, буде достатньо для того, щоб внести подання про зміну запобіжного заходу.

Юрій Луценко зазначив, що безумовно треба дати юридичну оцінку діям Валентина Лихоліта, але не менш принципову оцінку треба дати і діям керівників місцевого самоврядування Сєверодонецька та інших міст, які не захищали державу.

«Ніхто в цій країні: ні Генпрокурор, ні депутати, ні громадськість не можуть скасувати рішення суду – тільки апеляційний суд», - наголосив Генеральний прокурор. Також він зазначив, що наразі адвокати мають зайнятись правовою процедурою, передати клопотання до апеляційного суду для зміни запобіжного заходу. Генпрокурор додав, як тільки буде призначено час і дату розгляду в апеляційному суді, він буде готовий представити позицію держави і Генеральної прокуратури у цій справі.

У той же час, Юрій Луценко порадив народним депутатам зосередитись на законі про амністію для захисників держави, який він ініціював у Верховній Раді України, щоб убезпечити не просто Валентина Лихоліта, а всіх бійців, які захищали державу в умовах війни.

«Генеральна прокуратура України стоїть на сторожі прав і інтересів тих, хто захищав державу», - наголосив Генеральний прокурор.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 117