Сайти

регіональних

прокуратур

 
21.04.2016

Розпочато кримінальне провадження за фактами службової недбалості та шахрайства при виділенні житла працівникам прокуратури

    

20 квітня 2016 року прокуратурою м. Києва розпочато кримінальне провадження за фактом неправомірних дій службових осіб прокуратури м. Києва, які внаслідок неналежного виконання своїх службових обов’язків допустили порушення при виділенні житла, а також працівників органів прокуратури, у тому числі колишніх, які незаконно отримали вказане житло. Про це на брифінгу 21 квітня 2016 року повідомив прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко. За його інформацією, вказане кримінальне провадження розслідується з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість), ч. 4 ст. 190 (шахрайство).

Прокурор Генеральної прокуратури зазначив, що наразі за дорученням в.о. Генерального прокурора України Ю. Севрука по всій Україні проходитимуть перевірки щодо виявлення таких фактів. «Поки що результати таких перевірок отримані лише по прокуратурі м. Києва, але обов’язково буде перевірятись кожен регіон, вся Україна», - уточнив він і навів декілька прикладів такого незаконного виділення житла.

Так, спеціаліст 2 категорії прокуратури м. Києва у 2005 році отримала на склад сім’ї з 3-х чоловік квартиру загальною площею понад 77 кв м в Києві. Водночас, надавши до місцевих органів влади попередньо оформлену довідку про проживання у гуртожитку спільно з сином і відсутність житла у 2012 році, вказана особа була взята на квартирний облік. Згодом, у 2013 році, працюючи у профспілковому комітеті прокуратури міста, вона знову отримала на склад сім’ї з двох осіб двокімнатну квартиру площею понад 70 кв м.

«Цей факт дуже схожий з фактом, по якому йде розслідування у зв’язку з отриманням житла колишнім заступником Генерального прокурора В. Каськом», - наголосив Владислав Куценко.

Також, за словами прокурора Генеральної прокуратури, в ході перевірки отримано відомості про факти неодноразового отримання житла колишніми працівниками прокуратури міста Києва, які наразі працюють в Генеральній прокуратурі України. «Одна з таких осіб отримала впродовж 2005-2012 років 2 квартири», - наголосив він.

«Таким чином, в черговий раз ми демонструємо, що органи прокуратури не ділять когось на своїх і чужих. По кожному працівнику органів прокуратури, в тому числі і колишнім, будуть проводитись перевірки. І, незалежно від посад і чинів, по кожному, чия причетність до незаконних махінацій з квартирами буде встановлена, буде розслідуватись кримінальне провадження», - запевнив Владислав Куценко. При цьому він підкреслив, що процес очищення органів прокуратури триває і його вимагає суспільство.

«В той же час прокуратура буде діяти виключно в межах своїх повноважень та в спосіб, передбачений законами України», - акцентував він.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 4419