Сайти

регіональних

прокуратур

 
14.04.2016

Щодо результатів розслідування окремих проваджень про побиття працівниками «Беркут» учасників мирних акцій протесту

      

Управлінням спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України у ході досудового розслідування вживаються заходи щодо встановлення та притягнення до кримінальної відповідальності правоохоронців, причетних до неправомірних дій стосовно учасників мирних акцій протесту в січні – лютому 2014 року.

Так, за результатами зібраних доказів у кримінальному провадженні 13.04.2016 оголошено про підозру діючому поліцейському полку поліції особливого призначення Головного управління поліції в м. Києві (колишньому співробітнику роти № 2 столичного спецпідрозділу міліції «Беркут») за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 384 КК України, за фактами перевищення влади та незаконного затримання активістів громадського руху «Євромайдан»» в ніч з 22 на 23 січня 2014 року на Кріпосному провулку у місті Києві, що супроводжувалося застосуванням до них насильства та пошкодженням їх мікроавтобуса, а також службового підроблення рапорту та надання завідомо неправдивих показань, поєднаних з обвинуваченням активістів у тяжких злочинах, на підставі яких їх було затримано, притягнуто до кримінальної відповідальності за нібито хуліганські дії та обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Органом досудового розслідування готуються клопотання до слідчого судді щодо відсторонення підозрюваного від посади та застосування до нього запобіжного заходу.

Досудове розслідування триває, збираються докази щодо притягнення до кримінальної відповідальності інших співучасників вчинення цих злочинів.

Як повідомлялося раніше обвинувальний акт стосовно колишнього командира зазначеної роти за вчинення указаних злочинів передано до суду ще в січні поточного року, однак його розгляд дотепер не розпочато з причин заявлення низки самовідводів суддями Печерського та Оболонського районних судів м. Києва.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 472