Сайти

регіональних

прокуратур

 
08.04.2016

Щодо результатів розслідування окремих проваджень про побиття працівниками «Беркут» учасників мирних акцій протесту

    

Управлінням спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно п’яти співробітників оперативної роти № 1 столичного спецпідрозділу міліції «Беркут» за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 384 КК України за фактами перевищення влади та незаконного затримання 18 активістів громадського руху «Автомайдан» в ніч з 22 на 23 січня 2014 року на вулицях Щорса та Грушевського у місті Києві, що супроводжувалося застосуванням до них насильства та пошкодженням їх автомобілів.

Указаним особам інкримінуються також службові підроблення офіційних документів (рапортів) та надання завідомо неправдивих показань, поєднаних із обвинуваченням активістів у тяжких злочинах, на підставі яких їх було затримано, притягнуто до кримінальної відповідальності за нібито хуліганські дії та обрано найсуворіший запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Стороні захисту відкрито доступ до матеріалів слідства, і після ознайомлення підозрюваних та їх захисників з ними обвинувальний акт стосовно указаних осіб буде направлено до суду для розгляду по суті.

Крім того, слідчими продовжуються вживатися заходи щодо встановлення та притягнення до кримінальної відповідальності інших правоохоронців, причетних до неправомірних дій стосовно учасників мирних акцій протесту в січні – лютому 2014 року.

Так, затримано колишнього співробітника оперативної роти № 2 столичного спецпідрозділу міліції «Беркут», який розшукувався за перевищення влади та незаконне затримання за попередньою змовою з іншими працівниками ПМОП «Беркут» 11 активістів громадського руху «Євромайдан» в ніч з 22 на 23 січня 2014 року на Кріпосному провулку у місті Києві, що супроводжувалося застосуванням до них насильства та пошкодженням їх мікроавтобуса.

Окрім того, за результатами зібраних доказів оголошено про підозру ще двом теперішнім поліцейським полку поліції особливого призначення Головного управління поліції в м. Києві (колишнім співробітникам роти № 2 столичного спецпідрозділу міліції «Беркут») за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 384 КК України за цими ж фактами вчинення злочинів щодо активістів на Кріпосному провулку в м. Києві.

За результатами розгляду клопотання слідства про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, Печерським районним судом м. Києва стосовно підозрюваних обрано запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту тільки у нічний час.

У той же час слідчим суддею, на думку слідства безпідставно, відмовлено у задоволенні клопотання Генеральної прокуратури України щодо відсторонення указаних правоохоронців від займаних посад поліцейських полку особливого призначення Головного управління поліції в м. Києві.

З огляду на незаконність та необґрунтованість цих рішень прокурором готуються апеляційні скарги для їх скасування апеляційною інстанцією.

Досудове розслідування триває. Збираються докази для притягнення до кримінальної відповідальності інших співучасників вчинення цих злочинів.

Нагадаємо, що стосовно командирів оперативних рот № 1 та № 2 спецпідрозділу «Беркут» за вчинення указаних злочинів обвинувальні акти передані до судів відповідно ще в січні та березні поточного року, однак їх розгляд дотепер не розпочато з причин заявлення низки самовідводів суддями Печерського та Оболонського районних судів м. Києва, які задовольняються їх же колегами.

 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 491