Сайти

регіональних

прокуратур

 
17.03.2016

Затримано колишнього «беркутівця» за підозрою вчинення злочинів щодо активістів громадського руху «Євромайдан» під час Революції Гідності

      

Управлінням спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України продовжується розслідування злочинів під час Майдану, у тому числі стосовно правоохоронців, причетних до неправомірних дій стосовно учасників мирних акцій протесту в січні – лютому 2014 року.

Так, 16 березня 2016 року за підозрою у вчиненні цих злочинів затримано колишнього співробітника столичного спецпідрозділу міліції «Беркут», який більше місяця розшукувався органом досудового розслідування за перевищення влади та незаконне затримання за попередньою змовою з іншими працівниками спецпідрозділу «Беркут» активістів громадського руху «Євромайдан» в ніч з 22 на 23 січня 2014 року на Кріпосному провулку у місті Києві, що супроводжувалося застосуванням до них насильства та пошкодженням їх мікроавтобуса.

Окрім того затриманому інкримінується службове підроблення рапорту та надання завідомо неправдивих показань, поєднаних з обвинуваченням активістів у тяжких злочинах, на підставі яких їх було затримано, притягнуто до кримінальної відповідальності за нібито хуліганські дії та застосовано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Затриманому повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою), ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), ч. 2 ст. 384 (завідомо неправдиве показання) КК України і до суду внесено клопотання про застосування до нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, що обвинувальний акт стосовно командира роти «Беркут» про організацію вчинення зазначених злочинів підлеглими йому бійцями вже розглядається в суді.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 799