Сайти

регіональних

прокуратур

 
18.02.2016

Сергій Горбатюк: Навколо слідства у справах Майдану багато маніпуляцій та критики у бездіяльності, однак результати розслідування свідчать про протилежне

    

Під час брифінгу у четвер, 18 лютого, начальник управління спеціальних розслідувань Сергій Горбатюк підвів підсумки у розслідуванні злочинів під час Революції Гідності, які за складністю та чисельністю особливо тяжких злочинів ще не мали аналогів у державі.

«Процес розслідування, до якого було широко залучено громадськість, зроблено максимально прозорим», - наголосив С. Горбатюк. «Створено Реєстр проваджень та проведено десятки брифінгів, зустрічей з родинами загиблої «Небесної сотні» і їх адвокатами», - сказав він.

Однак в інформаційному середовищі слідчих часто безпідставно критикують за відсутність результатів, що не відповідає справжньому стану справ.

Начальник управління спеціальних розслідувань запевнив, що слідчі роблять усе, аби підозрювані особи, у тому числі які зараз розшукуються, так само постали перед судом, як уже зараз Харківський міський голова, колишні заступник Міністра внутрішніх справ, очільник київського СБУ, голова Київської адміністрації, командири і рядові працівники «Беркуту», підрозділів ДАІ, судді, прокурори, «тітушки».

«Наше завдання – у копіткій повсякденній роботі щодо збору доказів для обґрунтованої передачі провадження в суд. Кожен наш крок має відповідати букві закону, а конкретне звинувачення – підкріплюватися вагомими доказами», - зазначив С. Горбатюк.
Тільки управлінням спеціальних розслідувань проведено понад 9,5 тисяч слідчих дій, допитано майже 6 тисяч свідків і потерпілих, призначено понад 1800 експертиз. Кримінальні провадження управління спеціальних розслідувань склали 2300 томів.

За результатами розслідування злочинів, вчинених під час Революції Гідності, правоохоронними органами направлено до суду 126 обвинувальних актів та клопотань стосовно 162 осіб. Стосовно 26 осіб вже постановлено обвинувальні вироки.
Загалом притягнуто до кримінальної відповідальності (повідомлено про підозру) 276 особи, з яких майже шоста частина (43) – високопосадовці.

Під час брифінгу С. Горбатюк оприлюднив побудовану на доказах версію слідства, що відображена у повідомленнях про підозру про те, заради чого злочинною організацією, до якої входили високопосадовці, здійснювалась протидія акціям протесту та які конкретно механізми були задіяні.

Він також детально зупинився на результатах розслідування злочинів проти Майдану, учинених на кожному з етапів Революції Гідності: розгону студентського Майдану, подіях грудня 2013 року, прийнятті «диктаторських» законів, розстрілі мітингувальників 20 лютого 2014 року та інше.

Як вже повідомлялося 9 лютого до суду направлено обвинувальний акт стосовно колишнього заступника командира полку «Беркут» та двох міліціонерів роти спецпризначення цього ж полку, яких підозрюють у вчиненні терористичного акту, вбивств 48 осіб, замахів на вбивства 80 осіб, незаконному перешкоджанні організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій та інші злочини.

Начальник управління спеціальних розслідувань повідомив, що вказане провадження об’єднано із провадженням за обвинуваченням інших двох співробітників роти «Беркут», що вже протягом року розглядається у Святошинському районному суді м. Києва. Генеральною прокуратурою готуються документи для висунення їм додаткового обвинувачення у вчиненні терористичного акту, вбивствах та замахах на вбивства громадян.

Перебувають у розшуку ще 21 колишній співробітник полку «Беркут» ГУМВС України в м. Києві, які підозрюються у вчиненні 20 лютого 2014 року вбивств протестувальників. Загалом повідомлено про підозру 26 колишнім працівникам київського «Беркуту».

Також повідомлено про підозру ще 6 високопосадовцям держави, правоохоронних органів і київської міліції, саме за злочинною вказівкою та організації яких відбувалося вчинення розстрілів 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській.

С. Горбатюк підкреслив, що остаточну правову оцінку діям усіх фігурантів повинен дати і дасть суд.
Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1001