Сайти

регіональних

прокуратур

 
16.02.2016

Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно судді, який одержав 15 тис доларів США хабара

     

Генеральна прокурора України продовжує реалізовувати засади державної антикорупційної політики та вживає дієвих заходів, направлених на запобігання корупції в України, у тому числі у сфері судової гілки влади.

За наслідками досудового розслідування, проведеного Головним слідчим управлінням та управлінням процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Генеральної прокуратури України, до суду скеровано обвинувальний акт за обвинуваченням судді у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України.

Так, у травні 2015 року під час одержання неправомірної вигоди співробітниками Генеральної прокуратури України спільно із Службою безпеки України викрито суддю Господарського суду Київської області.

Вказаний суддя вимагав та одержав неправомірну вигоду у розмірі 15 тис доларів США за винесення рішення на користь боржника у справі про банкрутство.

Під час досудового розслідування рішенням Вищої кваліфікаційної комісії підозрюваний був відсторонений від займаної посади.

Постановою Верховної Ради України відносно судді надано згоду на затримання та арешт (взяття під варту) і, відповідно, ухвалою Апеляційного суду міста Києва застосовано запобіжний захід щодо підозрюваного у виді тримання під вартою із визначенням застави у розмірі 1 млн 218 тис грн.

Під час судового розгляду кримінального провадження прокуратура відстоюватиме принципову позицію щодо невідворотності покарання.

Додатково: санкція ч. 4 ст. 368 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років, з конфіскацією майна.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

 

кількість переглядів: 407