Сайти

регіональних

прокуратур

 
12.02.2016

Прокуратурою Сумщини встановлені всі особи, які надавали злочинні накази та приймали незаконні процесуальні рішення стосовно учасників мирних акцій протесту під час Революції Гідності

    

Прокуратурою Сумської області завершено розслідування у 6 кримінальних провадженнях стосовно 7 осіб, які перешкоджали волевиявленню учасників мирних акцій протесту під час Революції Гідності, на даний час обвинувальні акти стосовно них скеровані до суду, 1 провадження зупинено у зв’язку із розшуком підозрюваного. Про це під час брифінгу у п’ятницю, 12 лютого, повідомив прокурор Сумської області Віталій Матвійчук.

За словами прокурора області, слідчі та прокурори прокуратури Сумської області працювали на двох основних напрямах: «Це розслідування та надання процесуальної оцінки діям керівництва правоохоронних органів, які надавали злочинні накази, а також безпосередньо діям працівників міліції, які заподіювали тілесні ушкодження громадянам. Другий напрям - це розслідування та надання процесуальної оцінки діям слідчих, прокурорів та слідчих суддів, які обирали запобіжні заходи, виносили повідомлення про підозру учасникам мирних акцій».

Завдяки професійним і скоординованим діям слідчих та прокурорів прокуратури області встановлені всі особи, які надавали злочинні накази про застосування сили до учасників мирної акції протесту в ніч з 26 на 27 січня 2014 року.

Так, до суду скеровано обвинувальний акт стосовно колишнього заступника начальника УМВС України в Сумській області, який віддав наказ одному з підрозділів міліції силоміць витіснити громадян з приміщення обласної ради. Йому інкриміновано вчинення кримінальних правопорушень за ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) КК України.

Кримінальне провадження стосовно колишнього начальника УМВС України в Сумській області, який підозрюється у наданні своєму заступнику злочинного наказу на організацію силового витіснення громадян із приміщення Сумської обласної ради, зупинене у зв'язку з переховуванням його від органів досудового розслідування на території Російської Федерації. Йому інкриміновано вчинення кримінальних правопорушень за ст. 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій) та за ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) КК України, судом йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та надано дозвіл на його затримання.

Окрім того, слідчим відділом прокуратури Сумської області затверджено та скеровано до суду обвинувальні акти стосовно колишнього прокурора Сумської області за ст. 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій) та ч. 2 ст. 372 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності) КК України; двох прокурорів прокуратури м. Суми та слідчого слідчого відділу Сумського міського відділу Управління МВС України в Сумській області, які незаконно повідомили про підозру в захопленні адміністративної будівлі обласної ради 10 особам, з яких 5 – депутати міської ради, за ч. 2 ст. 372 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності) КК України.

Також до суду скеровано обвинувальний акт стосовно двох суддів Ковпаківського районного суду м. Суми, які незаконно обрали запобіжні заходи учасникам мирних акцій протестів, за ч. 3 ст. 371 (завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою) та ч. 2 ст. 375 (постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) КК України.

Як повідомив Віталій Матвійчук, триває досудове розслідування в кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 365 КК України стосовно працівників одного з підрозділів міліції, які, виконуючи явно злочинні накази свого керівництва, умисно спричинили в ніч з 26 на 27 січня 2014 року легкі тілесні ушкодження 13 учасникам мирних акцій. В цьому провадженні призначені комплексні портретні (антропометричні) експертизи та експертизи відеозвукозапису.

В той же час він висловив незадоволення оперативністю судового розгляду цих кримінальних проваджень.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 572