Сайти

регіональних

прокуратур

 
11.02.2016

13 осіб перебувають на лаві підсудних за обвинуваченням у злочинах, скоєних під час Революції Гідності

     

Про це під час брифінгу у Генеральній прокуратурі України повідомив прокурор Дніпропетровської області Віктор Матвійчук.

Він наголосив, що розслідуванню злочинів проти учасників мирних акцій, скоєних під час Революції Гідності, органами прокуратури Дніпропетровщини приділялася особлива увага: «Протягом 2014-2015 років до суду скеровано 8 обвинувальних актів щодо 13 осіб, причетних до вчинення даних злочинів».

Віктор Матвійчук повідомив, на лаві підсудних наразі перебувають колишній заступник голови Дніпропетровської обласної ради та колишній заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації. «Їм інкримінується організація масових заворушень, спрямованих на розгін мирної демонстрації 26 січня 2014 року біля будівлі обласної державної адміністрації, перешкоджання проведенню мирної акції протесту та законній діяльності журналістів тощо», - зазначив він.

Також судом розглядається кримінальне провадження, розпочате відносно колишніх заступника керівника головного управління міліції в області та заступника начальника міліції у місті Дніпропетровську. «Слідством встановлено, що саме ці особи давали вказівки іншим організаторам злочину почергово виводити з приміщень Дніпропетровської обласної адміністрації окремі групи цивільних осіб і так званих «тітушок» та розміщувати їх поруч з працівниками міліції для відтиснення учасників мирного мітингу з території скверу, розташованого поблизу будівлі облдержадміністрації», - наголосив прокурор області.

Крім цього, завершується судовий розгляд у кримінальному провадженні за обвинуваченням одного з організаторів масових заворушень 26 січня 2014 року у Дніпроптеровську. «Ця особа обвинувачується в організації побиття мирних демонстрантів та організації умисного перешкоджання законній професійній діяльності журналістів», - повідомив Віктор Матвійчук. Головним управлінням Національної поліції в області проводиться розшук ще трьох осіб з числа тих, які безпосередньо керували діями «тітушок».

Прокурор області зазначив, що на лаві підсудних також опинились керівник підрозділу управління Державтоінспекції в області та інспектор роти дорожньо-патрульної служби, які незаконно складали протоколи про адміністративні правопорушення щодо невиконання, нібито, учасниками Автомайдану вимог працівників міліції про зупинку. «При цьому один з інспекторів відмовився виконувати цей незаконний наказ, натомість інший (що зараз перебуває на лаві підсудних) сфальсифікував п’ять таких протоколів на активістів від імені того працівника, який відмовився», - додав прокурор області.

Слідчими прокуратури області також оголошено про підозру і двом суддям Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська, які виносили неправосудні рішення про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою та домашнього арешту учасникам мирних акцій протесту, які відбувалися у січні 2014 року (ч. 3 ст. 371, ч. 2 ст. 375 КК України). За клопотанням Генерального прокурора України одного із суддів відсторонено від посади, справа відносно нього зараз слухається судом. Іншого наразі оголошено у розшук.

«На даний час головним завданням для правоохоронних органів області є забезпечення швидкого та ефективного розшуку осіб, які підозрюються у скоєнні злочинів проти Революції Гідності, забезпечення якісного підтримання державного обвинувачення та сприяння судам у винесення законних та справедливих вироків», - підсумував Віктор Матвійчук.Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 504