Сайти

регіональних

прокуратур

 
04.02.2016

За фактом перешкоджання здійсненню релігійного обряду у Свято-Покровському храмі УПЦ КП в АР Крим відкрито кримінальне провадження

    

Захист інтересів прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території півострову є одним із пріоритетних напрямів при здійсненні повноважень правоохоронних органів АР Крим.

Так установлено, що під час здійснення релігійного обряду у Свято-Покровському храмі Української православної церкви Київського патріархату, розташованого у с. Перевальне Сімферопольського району АР Крим, до храму прибули невідомі озброєні особи в масках та козаки і, застосувавши силу, вигнали з приміщення настоятеля та прихожан.

Вищевказаний священик є противником збройної агресії Російської Федерації та розшукується незаконно на тимчасово окупованій території півострову Крим за обвинуваченням у екстремізмі.

Крім того, 06.12.2015 в будинку матері настоятеля Свято-Покровського храму Української православної церкви незаконно проведено обшук, під час якого вилучено його особисті записи та посвідчення члена Народного Руху України, а 28.01.2016 двоє невідомих чоловіків у цивільному затримали її та доставили до Залізничного відділу поліції м. Сімферополя для допиту з метою встановлення місцезнаходження сина.

Вищевказане вкотре свідчить про зухвалість дій окупаційної влади, нехтування нормами Конституції України, Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» та грубе порушення прав громадян на тимчасово окупованій території України.

За вказаними фактами Головним управлінням Національної поліції України в АР Крим та м. Севастополі 28.01.2016 зареєстровано кримінальні провадження за ознаками складів кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 180 КК України (перешкоджання здійсненню релігійного обряду), ч. 2 ст. 162 КК України (порушення недоторканості житла), ч. 2 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі людини).

Відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» матеріали вищевказаних кримінальних проваджень направлено до Генеральної прокуратури України для визначення підслідності.


За матеріалами прокуратури Автономної Республіки Крим
кількість переглядів: 179