Сайти

регіональних

прокуратур

 
21.01.2016

Органами прокуратури вживались заходи щодо імплементації положень Закону України «Про запобігання корупції»

    

Прокуратурою, єдиним зі спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, після вступу в дію Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) ініціювалося проведення службових розслідувань у порядку, визначеному ч. 3 ст. 65 Закону (Відповідальність за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення).

Як приклад, за ініціативи Генеральної прокуратури України було проведено службові розслідування з метою встановлення причин і умов, що сприяли порушенню вимог антикорупційного законодавства, у Міністерстві фінансів України, Міністерстві юстиції України, Міністерстві інфраструктури України, Міністерстві аграрної політики та продовольства України, ДФС України, Державній казначейській службі України, Державній архітектурно-будівельній інспекції України, Київській міській державній адміністрації України та інших.

Після отримання подання Генеральної прокуратури України керівництвом Київської міської державної адміністрації вжиті заходи щодо усунення порушення вимог ст. 36 Закону, зокрема не передачі у встановленому Законом порядку корпоративних прав одним із заступників голови, а також усунуто порушення вимог фінансового контролю першим заступником Міністра інфраструктури України.

Крім того, перебувають на розгляді у ДФС України подання Генеральної прокуратури України, по яких ініційовано проведення службових розслідувань за фактами неповноти відображення відомостей у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання за 2014 рік першим заступником начальника ГУ ДФС у Львівській області та начальником Державної податкової інспекції у м. Сумах ГУ ДФС у Сумській області.

За ініціативи Генеральної прокуратури України триває службове розслідування стосовно керівництва Державного космічного агентства України.

Територіальними прокурорами також використовуються повноваження щодо внесення подань у порядку ч. 3 ст. 65 Закону.

Упродовж 2015 року внесено 612 подань, у тому числі керівникам ДФС України, Державної авіаційної служби України, Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів, Полтавської обласної державної адміністрації, головних управлінь Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській, Кіровоградській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській областях, ДФС у Волинській області, управління Пенсійного фонду у Тернопільській області, Головного управління юстиції в Чернігівській області, УСБУ в Чернігівській області, Управління державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області, територіального управління Державної судової адміністрації в Чернігівській області, ДП «Південна залізниця», обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Рівне», ДТГО «Південно-Західна залізниця» та інших. За їх результатами 326 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, звільнено – 108. Ще 83 особи, яких притягнуто до відповідальності, не звільнено через їх перебування на виборних посадах.

Як приклад, прокуратурою Тернопільської області внесено подання начальнику УМВС України в області про проведення службового розслідування за фактом невнесення керівником структурного підрозділу зазначеного Управління до декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік відомостей про наявну у власності земельну ділянку площею 1,53 га та дохід від передачі її в оренду. Порушнику оголошено сувору догану.

За поданням прокурора Чернігівської області Головою Державної фіскальної служби України проведено службове розслідування стосовно начальника Чернігівської митниці ДФС, яким допущено порушення вимог Закону, що виразилось у вигляді непередачі корпоративних прав після призначення на посаду. Під час проведення службового розслідування порушення усунуто.

Прокурорська робота на цьому напрямі триває.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 2833