Сайти

регіональних

прокуратур

 
12.01.2016

На Донеччині за посягання на територіальну цілісність України та співпрацю з терористами судитимуть громадянина РФ

    

Під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області завершено досудове розслідування стосовно громадянина Російської Федерації – колишнього бойовика батальйону «Восток» терористичної організації «ДНР».

Під час слідства встановлено, що мешканець м. Якутська РФ у квітні 2015 року незаконно перетнув державний кордон України та в’їхав на тимчасово окуповану бойовиками територію, а саме до м. Донецьк Донецької області, де вступив до терористичної організації «ДНР», зайнявши посаду рядового-стрілка силового підрозділу бойовиків - батальйону «Восток».

У подальшому, отримавши зброю, він здійснював озброєні чергування на блокпостах «ДНР» у містах Ясинувата та Макіївка Донецької області, з метою виявлення та недопущення на підконтрольну вказаній терористичній організації територію військовослужбовців, представників правоохоронних органів та органів державної влади України.

У вересні 2015 року злочинні дії бойовика були припинені співробітниками СБУ та Державної прикордонної служби України у зв’язку з його затриманням біля населеного пункту Березове Мар’їнського району.

Наразі обвинувальний акт прокуратурою затверджено та направлено до суду. Громадянин РФ обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб), ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни), ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи організації), ч. 1ст. 332-2 (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї) та ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) КК України.

Довідково: максимальне покарання, яке загрожує іноземцю – до 15 років позбавлення волі.


За матеріалами прес-служби прокуратури Донецької області

кількість переглядів: 126