Сайти

регіональних

прокуратур

 
18.12.2015

На Харківщині росіянин організував злочинну групу, що перераховувала кошти ПАТ «Укргазвидобування» через фіктивні фірми

    

Прокуратурою Харківської області спільно зі слідчим управлінням ГУНП в Харківській області та Управлінням захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України викрито та припинено діяльність групи осіб.

Громадянин Російської Федерації протягом 2013-2015 років організував незаконну діяльність по заволодінню державними коштами в ході спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз Україна».

Громадянин РФ координував перерахування державних коштів на розрахункові рахунки фіктивних підприємств під приводом надання послуг. В подальшому ці кошти повертались членам групи.

За попередніми даними, лише за останні три місяці через фіктивні фірми проконвертовано понад 100 млн грн, у тому числі і кошти «Укргазвидобування».

В ході проведених слідчих дій вилучено 24 печатки фіктивних підприємств, понад 1 млн грн конвертованих коштів, бухгалтерські та фінансово-господарські документи, що підтверджують незаконні операції з державними коштами.

На даний момент організатор та троє членів злочинної групи затримані та їм повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років.

Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

За матеріалами відділу зв'язків із громадськістю та ЗМІ
прокуратури Харківської області
кількість переглядів: 160