Сайти

регіональних

прокуратур

 
23.09.2015

Органами прокуратури активізовано діяльність щодо виявлення корупційних правопорушень в органах і установах Державної кримінально-виконавчої служби України

    

Відповідно до засад державної антикорупційної політики в Україні на 2014 – 2017 роки, затвердженої Законом України від 14.10.2014, розв’язання проблеми корупції є одним із пріоритетів для українського суспільства на сьогоднішньому етапі розвитку держави.

Реалізація конституційної функції органів прокуратури, визначеної п. 4 ст. 121 Основного Закону, щодо здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян, має на меті одне з основних завдань – вжиття заходів щодо протидії корупції з метою захисту інтересів суспільства, держави та прав громадян від таких протиправних дій.

Генеральною прокуратурою України упродовж поточного року до регіонів неодноразово спрямовувалися відповідні листи з вимогою використовувати повною мірою надані прокурорам повноваження з виявлення корупційних правопорушень та надання їм кримінально-правової оцінки.

Як наслідок, стосовно службових осіб територіальних органів та установ ДПтС України до ЄРДР внесено відомості щодо 45 кримінальних правопорушень з ознаками корупції, у тому числі відносно керівників обласних управлінь ДПтС України, начальників виправних установ, їх заступників, співробітників кримінально-виконавчих інспекцій.

Переважна більшість правопорушень пов’язані із отриманням хабарів та іншої незаконної майнової вигоди за створення сприятливих умов тримання в’язнів, передачу їм заборонених предметів (у тому числі наркотичних речовин), покращення режимних вимог, звільнення від подальшого відбування покарання та звільнення у зв'язку із хворобою.

Так, органами прокуратур Сумської, Вінницької та Київської областей до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності, пов’язаних із фальсифікацією медичних документів на підставі яких до засуджених застосовується звільнення від подальшого відбування покарання за хворобою.

До кримінальної відповідальності вже притягнуто 30 службових осіб пенітенціарної служби, а щодо 58 складено протоколи про вчинення адміністративних корупційних правопорушень.

Органами прокуратури України і надалі вживатимуться заходи щодо виконання рекомендацій, наданих в рамках Стамбульського плану дій щодо реалізації антикорупційних ініціатив державами-учасницями Антикорупційної мережі економічного співробітництва та розвитку Східної Європи та Центральної Азії (ОЕСР).

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 669