Сайти

регіональних

прокуратур

 
01.09.2015

За дорученням Президента України Генеральний прокурор України Віктор Шокін взяв на особистий контроль хід та координацію розслідування подій біля Верховної Ради (додано ВІДЕО)

     

Генеральний прокурор України Віктор Шокін за дорученням Президента України взяв на особистий контроль хід та координацію  досудового слідства у кримінальному провадженні, розпочатому у зв’язку із подіями, що сталися 31 серпня під час проведення мітингу біля будівлі Верховної Ради України. Як зазначив у коментарі Генеральний прокурор України Віктор Шокін, на сьогодні, з урахуванням даних, здобутих слідством, тут має місце терористичний акт. «Також я вважаю, що є ознаки злочину статті 255 Кримінального кодексу України – це створення злочинної організації», - зазначив він.

Відомості за вказаним фактом внесено до ЄРДР за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 348 (посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця), ч. 3 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу), ст. 293 (групове порушення громадського порядку), ч. 2 ст. 294 (масові заворушення), ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України.

У порядку ст. 208 КПК України затримано 18 осіб. У одного із затриманих вилучено предмет, схожий на гранату РГО, а також чеку від гранати.

На даний час затриманим оголошують про підозру, після чого до суду будуть направлені клопотання про обрання запобіжного заходу.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Розслідування здійснюється групою, до якої входить 64 слідчі. Процесуальне керівництво здійснює група з 23 прокурорів Генеральної прокуратури України та прокуратури міста Києва.

В рамках розслідування кримінального провадження призначено низку експертиз: судово-медичну, трасологічну, 3 дактилоскопічні, хімічну, 2 вибухотехнічні, 3 молекулярно-генетичні та балістичну.

Також під час досудового слідства допитано як свідків понад 50 осіб, визнано та допитано у якості потерпілих 35 осіб, оглянуті численні відеозаписи вказаних подій тощо.

Як відомо, під час проведення мітингу біля Верховної Ради виникла сутичка з працівниками правоохоронних органів, під час якої мітингувальники застосували фізичну силу та вибуховий пристрій, а саме ручну оборонну гранату РГО з осколочними елементами.

За останніми даними, внаслідок зазначених сутичок три людини загинули, понад 150 - отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості. Серед постраждалих понад 130 правоохоронців, 11 цивільних осіб, з яких неповнолітній та троє представників засобів масової інформації.

 


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1892