Сайти

регіональних

прокуратур

 
15.07.2015

В ході обшуків, проведених у кримінальному провадженні за фактом участі у злочинній організації та вчинення терористичних актів у м. Мукачеве, вилучено зброю та боєприпаси

    

У ході досудового розслідування у кримінальному провадженні, яке здійснює Головне слідче управління Генеральної прокуратури за фактами створення і участі в злочинній організації з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, а також вчинення терористичних актів у м. Мукачеве, що спричинило тяжкі наслідки, за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 258 КК України, проведено ряд обшуків за місцем проживання членів руху «Правий сектор» та розташування їх «офісу» в м. Ужгороді. Про це повідомив журналістам заступник начальника управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України Володимир Гаврилюк.

Під час обшуків у приватних помешканнях учасників та офісі «Добровольчого українського корпусу військово-політичного руху «Правий сектор» в м. Ужгороді виявлено та вилучено зброю та боєприпаси:

- предмети, схожі на прилад нічного бачення, 143 набої калібру 7.62 мм, 11 патронів кабіну 9 мм, 3 магазини до автоматичної зброї, 5 гранат РГД-5, 2 гранати Ф-1;

- предмети, схожі на гвинтівку KRAL калібру 4,5 мм. з оптичним прицілом, автомат АКСУ-74;

- предмети, схожі на гранату Ф-1, 100 патронів калібру 7,62 мм.

В рамках досудового розслідування, за словами заступника начальника управління ГПУ, в якості потерпілих допитано 8 осіб, 2 особи знаходяться в реанімаційному відділенні.

За клопотаннями слідчих, погодженими процесуальними керівниками, отримано дозволи суду щодо витребування даних, які підтверджують факт в’їзду автомобілів з озброєними особами до вказаного міста, а також факт проведення обстрілу з кулемета, встановленого на одному із автомобілів.

Також допитані в якості свідків більше 10 осіб з числа працівників Мукачівського МВ УМВС України у Закарпатській області, які брали участь в інциденті на автодорозі Київ-Чоп.

Станом на 15 липня 2015 року проводяться спільні активні заходи щодо встановлення та затримання осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення.

За попередніми даними, у конфлікті 11 липня 2015 року взяли участь ряд членів руху «Правий сектор», 12 з яких на даний час встановлено, 4 затримано. Щодо них до суду скеровано клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

«На даний час щодо 3 осіб судом задоволено клопотання слідчих і обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави, щодо 1 особи на даний час клопотання розглядається», - повідомив Володимир Гаврилюк.

Досудове слідство триває.

Нагадаємо, 11.07.2015 у м. Мукачеве та на автодорозі «Київ-Чоп» група осіб з кола бійців «Добровольчого українського корпусу військово-політичного руху «Правий сектор» із застосуванням вогнепальної зброї та вибухових засобів вчинили терористичні акти, внаслідок чого цивільним особам та співробітникам правоохоронних органів спричинено вогнепальні та осколкові поранення різних ступенів тяжкості. Також пошкоджено та знищено автотранспортні засоби, що належать цивільним особам та правоохоронним органам, тобто заподіяно тяжкі наслідки.

Всім вказаним особам повідомлено про підозру у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 322