Сайти

регіональних

прокуратур

 
03.07.2015

Затримано автора SMS-повідомлень, адресованих судді Апеляційного суду м. Києва А. Чернушенку

    

Слідчими Генеральної прокуратури України спільно з працівниками СБУ 02 липня 2015 року в порядку ст. 208 КПК України затримано автора SMS-повідомлень, який є сином голови Апеляційного суду м. Києва А. Чернушенка. У вказаних SMS-повідомленнях містились вказівки про прийняття рішень у судових справах, що розглядаються Апеляційним судом м. Києва, які отримував суддя Апеляційного суду м. Києва А. Чернушенко.

Встановлено, що упродовж січня 2013 – червня 2015 років Д. Чернушенко, зі свого мобільного телефону надсилав SMS-повідомлення судді Апеляційного суду м. Києва – А. Чернушенку із вказівками щодо прийняття рішення у справах, які перебувають на розгляді у вказаному суді.

Надалі А. Чернушенко вчиняв втручання в автоматизовану систему документообігу суду «АСЕД Апеляція» з метою штучного розподілу справ та визначення себе головуючим чи суддею у складі колегії, яка розглядає вказану справу, щоб мати змогу постановляти завідомо неправосудні рішення (ухвали).

На даний час затриманий знаходиться в СІЗО, упродовж 24 годин після затримання йому має бути оголошено підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, після чого готуватимуться документи для звернення до слідчого судді з клопотанням про обрання міри запобіжного заходу.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 511