Сайти

регіональних

прокуратур

 
01.07.2015

Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно керівників спецпідрозділу міліції за силовий розгін учасників акцій протестів у м. Києві 30 листопада 2013 року

     

Управлінням спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою двох заступників командира полку та двох командирів оперативних рот полку міліції особливого призначення «Беркут» Головного управління МВС України в місті Києві у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ст. 340 (перешкоджання проведенню мітингів та зборів); ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365 (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки) КК України.

Керівники спецпідрозділу міліції підозрюються у тому, що вони достовірно знаючи про те, що на Майдані Незалежності в місті Києві мітингувальники знаходяться на законних підставах, рішень судів про заборону проведення мітингів та відкритих виконавчих проваджень про примусове звільнення площі від мітингувальників не існувало, останні порушень громадського порядку не допускали і не становили будь-якої загрози громадській та національній безпеці, діючи в інтересах керівництва держави, на виконання наказу, усвідомлюючи його злочинний характер та суспільно небезпечні наслідки у вигляді шкоди для здоров’я громадян, з 4 години 11 хвилин по 4 годину 22 хвилини 30.11.2013 організували та за участі особового складу полку міліції особливого призначення «Беркут» здійснили силовий розгін учасників акцій протестів. Внаслідок таких дій 4 потерпілим заподіяні тілесні ушкодження середньої тяжкості, 38 – легкі тілесні ушкодження та стосовно 42 осіб вчинено насильницькі дії, які не спричинили тілесних ушкоджень.

Обвинувальний акт скеровано до Шевченківського районного суду міста Києва для розгляду по суті.

Загалом у причетності до незаконного насильницького розгону зазначеного студентського мітингу на теперішній час повідомлено про підозру 15 особам, 9 з яких перебувають в розшуку.

Нагадаємо, обвинувальний акт щодо колишнього голови Київської міськдержадміністрації О. Попова за даним фактом розглядається Шевченківським районним судом м. Києва.Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 255