Сайти

регіональних

прокуратур

 
15.06.2015

Відбулася зустріч Генерального прокурора України Віктора Шокіна з Послом Сполучених Штатів Америки Джеффрі Пайєттом

    

В понеділок, 15 червня 2015 року, відбулася зустріч Генерального прокурора України Віктора Шокіна з Послом Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Пайєттом. У зустрічі також взяв участь заступник Генерального прокурора України Юрій Столярчук.

Генеральний прокурор проінформував Посла США щодо позитивних зрушень у питанні заочного засудження. «Чотири кримінальні провадження стосовно колишніх високопосадовців вже знаходяться в судах, ще три планується передати найближчим часом», - наголосив Віктор Шокін.

Наразі, за словами керівника прокуратури, Генеральною прокуратурою розроблено законопроект про повернення в Україну коштів, незаконно виведених за її межі колишніми високопосадовцями. Цей проект найближчим часом буде поданий суб'єктом законодавчої ініціативи на розгляд Верховної Ради України. В той же час Генеральний прокурор України висловив сподівання щодо можливої участі США у поверненні цих коштів в Україну.

Інформуючи Посла США про результати розслідування кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних під час Революції Гідності, Віктор Шокін повідомив про функціонування відкритого для громадськості реєстру кримінальних проваджень щодо таких злочинів, стану розслідування проваджень щодо суддів. Він також повідомив, що найближчим часом будуть визначені кінцеві терміни розслідування усіх проваджень цієї категорії.

Посол США Джеффрі Пайєтт подякував Генеральному прокурору за надання вичерпної інформації та відзначив, що одним із самих важливих надбань Революції Гідності стало зміцнення в Україні засад верховенства права. Також він акцентував увагу на важливості розслідування кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних під час Революції Гідності, у справах колишніх високопосадовців, подолання проблеми корупції, яка наразі є однією з найголовніших загроз на шляху України.

Сторони висловили готовність до подальшої плідної співпраці у всіх питаннях, які обговорювалися під час зустрічі.

   


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 457