Сайти

регіональних

прокуратур

 
27.05.2015

Направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за підозрою слідчих МВС України та прокурора, які незаконно притягували до відповідальності громадян під час Революції Гідності

    

Управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 1, 2 ст. 371, ч. 2 ст. 372 КК України за підозрою трьох слідчих Солом’янського РУ ГУ МВС України в м. Києві та прокурора прокуратури вказаного району за фактами зловживання службовим становищем посадовими особами правоохоронних органів та прокуратури, службового підроблення, завідомо незаконного затримання, завідомо незаконного тримання під вартою та притягнення завідомо невинних до кримінальної відповідальності.

Досудовим розслідуванням встановлено, що упродовж січня-лютого 2014 працівники спецпідрозділу «Беркут», військовослужбовці внутрішніх військ МВС та інші працівники ГУ МВС України у м. Києві безпідставно незаконно затримували громадян начебто за участь у масових заворушеннях та доставляли їх до райуправлінь ГУ МВС України в м. Києві.

У подальшому, вказані незаконно затримані громадяни слідчими підрозділів ГУ МВС України в м. Києві та працівниками прокуратури м. Києва безпідставно притягувалися до кримінальної відповідальності за нібито активну участь у масових заворушеннях, а саме за вчинення підпалів, знищення майна, опір представникам влади, а слідчі судді районних судів м. Києва, за наслідками розгляду необґрунтованих клопотань слідчих і прокурорів, за відсутності підстав, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України, протиправно обирали незаконно притягнутим до кримінальної відповідальності громадянам запобіжний захід - тримання під вартою.

Наразі за результатами досудового розслідування обвинувальний акт скеровано на розгляд суду.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 1761