Сайти

регіональних

прокуратур

 
22.05.2015

276 суддям АР Крим винесено повідомлення про підозру у державній зраді

     

Слідчими Управління з питань представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим Генеральної прокуратури України розслідується кримінальне провадження щодо вчинення суддями судів Автономної Республіки Крим злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, надання іноземній державі та її представникам допомоги у проведенні підривної діяльності проти України).

Зокрема установлено, що ці судді всупереч вимогам законодавства України, порушуючи Присягу судді, після анексії Російською Федерацією півострова Крим з березня 2014 року почали здійснювати «правосуддя» у так званих судах Республіки Крим та протиправно приймати судові рішення. У листопаді-грудні 2014 року вони, відповідно до Указів Президента країни-агресора «Про призначення суддів федеральних судів», перейшли на службу до вказаних незаконно створених судів.

Цинізм дій цих «служителів Феміди» полягає в тому, що майже протягом всього 2014 року, приймаючи судові рішення «Іменем Російської Федерації», вони засвідчували легітимність цих же рішень гербовою печаткою України.

Дотепер зазначені судді, які досі в Україні не звільнені із своїх посад та, як наслідок, користувались недоторканістю, мали змогу вільно пересуватись теренами нашої держави.

Сьогодні, на підставі зібраних беззаперечних доказів вини, заступник Генерального прокурора України – Головний військовий прокурор Матіос А.В. підписав повідомлення про підозру про державну зраду для оголошення 276 суддям автономії.

Також перед Верховним Судом України та Верховною Радою України ініціюється питання щодо позбавлення недоторканності цих суддів, тобто надання згоди на їх затримання та обрання запобіжного заходу тримання під вартою.

Довідково: санкція ч. 1 ст. 111 КК України передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна.

Додаток: список суддів


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 2491